Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öregségi nyugdijasként jelentk...

Öregségi nyugdijasként jelentkeztem egy vagyonőröket foglalkoztató céghez vagyonőrnek. Felvettek, és munkaszerződés nélkül foglalkoztatott a munkaadóm. Részletek alul. Mit tegyek hogy jól járjak? Hogy a ki legyek fizetve?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy vagyonőrt kereső cég hirdetésére mert évi cafatériát igért havi 20000 Ft utalásával Szép kártyára stb. Jelentkezésemet elfogadták, munkavédelmi oktatást követően vizsga, majd azonnali munkavégzés, formaruházatot kaptam bakancsot, és munkaszerződést nem kaptam sem munkaköri leirást. De kaptam szolgálati beosztást is. Két hetet dolgoztam amikor rákérdeztem a csoportvezetőmre, hogy munkaszerződést mikor kapok, azt válaszolta majd postán fogják megküldeni, de vannak problémák, mert a cafatériát azt nem fogom megkapni, mert ilyent senki sem kap. Mutattam neki a kimásolt hirdetést, azt mondta hibásan jelentették meg a hirdetést. Dolgoztam tovább a munkaszerződés nélkül, majd otthoni baleset miatt betegállományba kerültem. Ezt bejelentettem a munkaadómnál, nagyon idegesnek tűnt a csoport vezetőm. Itt vagyok háromhét munkavégzésével, és most betegszabadsággal, és nem tudom mit tegyek. Aláirjam e az utólagosan dátumozott munkaszerződést amelyben nem szerepel a cafatéria, vagy ne irjam alá a szerződést? Mit tegyek? Ha nem irom alá hogyan fogja kifizetni a munkaadóm a ledolgozott munkaóráimat, a betegszabadságot? Ha nem irom alá a munkaszerződést, felvetődhet e a fekete munka alkaalmazása? Ha igen ez mivel jár a munkáltatóra? Mit hogyan tegyek ebben a helyzetben?
márc. 26. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldöntened hogy jársz jobban. Mindenképp vesztesz valamit.
márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Elöször is. a helyedben azonnal felmondanék és a nekem járó pénzt kérném, azzal a megjegyzéssel hogy ha nem kapod meg ami jár akkor azonnal feljelentést tezsel a NAV nál



Amugy... Nyugdijasként csak évi 15 nap betegszabadság illet meg ami a jövedelmed 75% a, és a 15 nap nem munkanaporkra hanem naptári napokra vonatkozik.

Tehát 2 hét betegszabadságod van.

Persze ha nincs munkaszerződésed és a cég egy igazi ge ci akkor akár azt is mondhatja hogy ő lecarja mi jár neked, és nem fizet semmit.

Egyedűl a NAV feljelentés, esetleka munkaügyi bíróság jöhet szóba. De ezek macerás időigényes eljárások és 2-3 heti bérért nem biztos hogy neked érdemes ebbe belekezdened, mert még ha meg is ítélik neked a pénzt addigra ők csödöt jelentenek és a pénzt ugy se látod soha.



Tehát próbáld meg elérni azt hogy a neked járó pénzből a lehető legtöbbet megkapd, és ne dolgozz tovább annál a tróger cégnél.

Keress olyat ahol bejelentenek, és van munkaszerződés.


Amugy az ha nem adnak munkaszerződést akkor mikor belépsz egy céghez az mindig rossz előjel.

Ilyen helyekről el kell szépen menni egyből!

márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyan mondjak fel, amikor nincs munkaszerződésem? Ha alá irom a visszadátumozott munkaszerződést, akkor sem biztos hogy kifog fizetni. Vagy irjam alá és azt követően, azonnali munkaviszony megszüntetéssel éljek? Nem vagyok elég okos ez ügyben.
márc. 26. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Szolsz neki hogy ha akarja aláírod a munkaszerződést, de akkor is felmondasz

És fizesse ki ami neked jár.


Ha mázlid van akkor kifizetnek

Ha nem akkor sajunos tényleg túl sok mindent nem tudsz tenni.

márc. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért van berágva, mert gondolom, nem vagy bejelentve, így a betegállományt se fizetik, és buktaveszély van.


Neked kell eldöntened, hogy belemész-e ebbe, de aki ilyen galádságra képes, az másra is.


A szóbeli szerződés is érvényes szerződés, és az újsághirdetés eléggé bizonyíték, nyilván nem sajtóhiba.


Kérdés, hogy tudod-e bizonyítani, hogy mióta dolgozol ott.


Lehetőségeid:

benyeled, hogy kevesebbet kapsz, és máskor is átvágnak


Azt mondod, hogy vagy azonnal kifizetnek mindent (és lehetőleg készítesz rejtett kamerás vagy legalább hangfelvételt a beszéltetésről, hogy mióta dolgozol ott, stb. és hogy más jár neked.


A NAV-nál akár megkapod, akár nem, mindenképpen nyomd fel a görényt, mert ezt mással is eljátssza.


Ha nem akar fizetni, akkor közjegyzőnél fizetési meghagyást kezdeményezhetsz, ügyvéddel, vagy könyvelővel kiszámolod, hogy mennyi jár, és hozzácsapod az eljárási költségeket.


Vagy egyből fizet, vagy megy a pereskedés, de azzal se fog jól járni.


Ja, és feljelentheted üzletszerű csalásért is.


Én a cég helyében ha nem is tudnám bizonyítani, akkor is inkább kifizetném a 40 ezer vagy mennyi pluszt, csak hogy nyugtom legyen. 40 ezer manapság nem egy nagy összeg. Ezt mondjuk még a rejtettkamerás felvételbe bemondanám, a feljelentést és a nav-ot nem, mert az rád nézve is terhelő lenne. A NAV-ot mindentől függetlenül intézd, csendesen, hogy ne tüntesse el a nyomokat. Viszont jó lenne valami bizonyíték, hogy te tényleg ott dolgoztál, mert könnyen lehet, hogy eltüntetik a bizonyítékokat. Tanúk, stb. jelenléti ív lefényképezése, stb.

márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vannak bizonyítékaim,Jelenléti fényképek, Telefonhívásokat mentettem, amikor a vezetőim hívtak, és vannak munkatársaim is, akikkel együtt dolgoztam. Ez az ügy Szabolcs Szatmár Bereg Megyében történt, ott rendszeresek a hasonló esetek.
márc. 29. 13:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Az együtt dolgozók tanúsíthatják az igazadat, de félhetnek is a munkáltatói megtorlástól, konkrétan a kirúgástól. Mindazonáltal kötelező tanúskodniuk, a tanúskodás nem szívesség, hanem kötelesség, csak egy-két eset mentesít a kötelezettség alól, pl. családtag az illető, papnál gyónási titok...
márc. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincsen, hogy valakinek a munkaszerződését majd postán küldeni fogják, már itt ezen a ponton azonnal ott hagytam volna az adott céget.

Ha több hete nem kaptál semmilyen munkaszerződést és csak szóban volt meg állapodás, akkor minden esélye megvan hogy átvertek. Hivatalosan csak akkor álhatnál munkába, ha már aláírtad a munkaszerződést.

Mindenféle képen keressél egy munkaügyijogászt, és elsőnek vele beszéljél, mielőtt bárkit is feljelentenél.

ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkaszerzősdést valóban nem maaajd postán küldik, hiszen az két példányban készül, és mindkét félnek elolvasás után beleegyezés esetén alá kell írni. Tehát már csak ezért is ott kell lenni személyesen.


Itt tudsz panaszt tenni szükség esetén:

[link]

ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!