Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Részmunkaidő a gyermek négy...

Részmunkaidő a gyermek négy éves koráig?

Figyelt kérdés
Valóban kérhetem ezt a munkáltatómtól? Ha ez igaz, nagy jó lenne.Persze lefogok ülni és átfogom böngészni a törvényeket! Köszönöm az információt 😊
márc. 30. 06:17
 1/3 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Szerintem négy év alatti gyermek nem vállalhat munkát részmunkaidőben sem, esetleg valamilyen művészettel kapcsoltban, pl. filmben szerepelhet.
márc. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jesszusom....elolvastam a kérdésem ha ebből azt szűrted le,hogy a gyermekemre gondolok akkor szomorú! szerintem érthetően kérdeztem!
márc. 30. 07:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a kérdés azért nem tökéletes magyarsággal íródott, de tényleg érthető, ha akarja az ember.

Nem foglalkozom a nálunk hozott törvényekkel két ok folytán: általában rövid ideig érvényesek, többnyire zavarosak és az érthető ki belőlük, amit csak akar valaki. De ha van ilyen, az garantáltan választási kampányfogás, és kétlem, hogy év végéig érvényes lesz.


Amúgy a részmunkaidő mint módszer meglehetősen béna megoldás és nem is nagyon tud működni. A gyermek szülői szükségletei nem tervezhetők. jellemzően váratlanul van rá a legnagyobb szüksége, és a részmunkaidő kiváló hivatkozás arra, hogy most nem.

A megfelelő megoldást rég kitalálták, de ilyesmi egy őrült rablókormány alatt sosem fog működni. A megoldás egy olyan szervezett munkahelyi bölcsőde-óvoda, ami közel van, és a munka úgy van szervezve (bármi meglepő, ez lehetséges a munkák legalább 90%-ára), hogy rövid időre bármikor ki lehet menni, a munka pótlását a munkavégző szervezi (némi beletanulással). Ez az esetek többségében közönséges rugalmas munkaidőt jelent, a többi esetben egymás közötti szervezettséget.


De ne reménykedj, hogy ez esetedben megvalósul, míg szükséged lesz rá. Előbb kellene megvalósítani egy normális rendszert, de ez sem akaródzik a társadalomnak.

márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!