Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vádlott fellebbezhet-e súlyosb...

X0 kérdése:

Vádlott fellebbezhet-e súlyosbításért, vád enyhítésért? Iskolában hogy zárják ki, ne függesszék fel?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy védő nem fellebbezhet a védence terhére. De ő maga súlyosbításért? Ezalatt nem csak azt értem hogy hosszabb büntetést, hanem azt például hogy ne bűncselekmény hanem bizonyíték hiányában mentsék fel, ne mentsék fel hanem ítéljék el, csak később lehessen feltételes szabadlábra helyezni, stb. És a vád enyhítésért? Enyhítés alatt a súlyosbítás ellentétét értem: az általam felsoroltak ellentétét. Iskolában hogy zárják ki, vagy hogy ne függesszék fel a kizárást? Jó, jó, tudom, hogy 1 igazolatlan óra és a felfüggesztés meg is van oldva, de mi van ha nem ezt csinálja hanem fellebbezést nyújt be? Köszi.
márc. 31. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Vádlott és védője csak enyhítésért fellebbezhet, ügyészség vádlott javára (enyhítésért) is.


A fellebbezés oka, tartalma és iránya

583. §

(4) Az ügyészség a vádlott terhére és javára is, a vádlott és a védő csak a terhelt javára fellebbezhet; az ügyészségnek a fellebbezésében meg kell jelölnie, ha az a vádlott terhére irányul.

márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolai fegyelmi tárgyalások egészen más kategória mint a bírósági büntetőperek.
márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ügyészség súlyosbításért is fellebbezhet. Számtalan példa van erre. Pl. az ügyészség súlyosbításért, míg a vádlott ügyvédje enyhítésért fellebbezett.

[link]

ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!