Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet kezdeni azzal ha...

Mit lehet kezdeni azzal ha valakit kitesznek a lakásból ahova be van jelentve?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sürgős segítségre van szükségünk. Páromat az "anyja" kitette otthonról egy veszekedés miatt. Ezt nem részletezném, a lényeg hogy végig fizette becsülettel a rá es eső részt, mindent megcsinált, mégis ez történt. A lényegi kérdés az hogy jogilag ez mennyire törvényszerű ha csak úgy felindulásból kiraknak valakit az utcára? Illetve milyen lehetőségek vannak? Dolgozik de ugye hónap vége van, többi családtag/rokon nem segít. Én lakhatásban sajnos nem tudok,kollégista vagyok, csak a többi dologban. A hasznos válaszokat erőre is köszönöm, kérlek a rosszindulatot hagyjátok magatokban, így is elég rossz a helyzet.
ápr. 2. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinek a nevén van?


Az, hogy oda van bejelentve, nem sokat számít.

ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 DK-s ***** válasza:
82%

A válasz nagyban függ az ingatlan, tulajdon-jogi helyzetétől.


Kié az ingatlan?

ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Albérlet
ápr. 2. 19:28
 4/15 anonim ***** válasza:
A bérleti szerződésben ki szerepel, mint bérlő?
ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Elvileg nagyszülő, de lehet azóta át lett iratva az anyjára, sajnos ezt biztosra nem tudjuk.
ápr. 2. 19:42
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Aki nem szerepel a bérleti szerződésben, az nem fog visszajutni jogi úton a lakásba, hiába van oda bejelentve.
ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem egészen így van. Ha ő ott lakik, akkor hiába nem tulajdonos, ő is birtokos. Nem nyúlhat más a cuccához, mert utána mondhatja, hogy ellopott valamit. Volt már hasonló ügy, ott is kimondták, hogy törvényesen nem teheti ki a szülő a gyereket, csak úgy ha végigcsinálja a hatósági hercehurcát, vagy ráveszi, hogy önként távozzon. Mondjuk az sem normális, hogy egy felnőtt ember még az anyjával akar élni, tehát érthető a másik oldal álláspontja is, de családon belül ezt illene békében elrendezni.
ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
7 es.Az érintett én volnék.Egy szó nem esett arról hogy az édesanyámmal szeretnék lakni egész életemen keresztül.21 éves vagyok.Szímplán albérletre gyűjtök.Mivel az otthoni dolgokba én is beszálltam értelem szerűen nem tudtam annyi pénzt félre rakni amennyit szerettem volna.
ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 DK-s ***** válasza:
32%

#8-nak:


Azt azért nem akarom elhinni, hogy édesanyád most találta ki hogy költözz el.


Ennek minden bizonnyal voltak már előzményei, és sejtésem szerint el-linkeskedted a dolgot.

ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A bejelentés semmilyen jogot nem keletkeztet, ettől nem lesz joga ott lakni senkinek.

Viszont ha odaállsz az ajtó elé, és kihívsz egy rendőrt, hogy nem engednek be a saját lakásodba, akkor a rendőr az égvilágon semmi másból nem tud kiindulni, mint a lakcímkártyából, hogy be vagy-e oda jelentve. Ha igen, akkor addig nem megy el onnan, míg téged be nem engednek.

Viszont: a bérleti szerződésben szereplő bérlő döntheti el, hogy kit enged ott lakni. Tehát ha ő bírósághoz fordul, hogy szüntessék meg az ott lakásodat, akkor minden gond nélkül helyt adnak a kérelmének, és neked kell kifizetni az teljes ügy költségeit. (Majd ha úgy egy-másfél év múlva oda jut a helyzet, hogy tárgyalás lesz.) Nagykorú családtag lakhatása nem tartozik a szülőre.

ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!