Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyemen egy suliban...

Munkahelyemen egy suliban bevezették a munkaközi szünetet, ami eddig nem volt. Bármikor elhagyhatom szó nélkül a sulit munkaközi szünetben, ha nincs szabályozva, hogy mikor kell kivennem?

Figyelt kérdés
Fölöslegesen vezették be központilag a centrumban, mindenkinek belefér az idejébe az evés vagy bármikor megállhat pihenni senki sem ellenőrzi mikor mennyi időre áll le a munkával. Megjegyzem nyilván nem azért vezették be mert kötelező, hanem azért, hogy ezzel is bosszantsák és fölmondásra sarkallják a nem pedagógus dolgozókat. Mellesleg 20 perc a törvényileg előírt minimum itt pedig 31-at vezettek be. Ki lehetett volna adni a 8 órán belül is eddig is így volt, ha valakinek ez gondot okozna amit kétlek, akkor ő kérhetett volna plusz fél óra szünetet a munkaidején felül. Szóval a kérdésre visszatérve ugye szabályozva van jogilag hogy 4 és 6 óra munka között kellene kiadni a szünetet. Namármost nálunk nincsen ilyen, hogy pl 4 óra munka után szünet mert ugye jóval kevesebb munkája van mindenkinek mint 8 óra, a kérdésem arra irányul ha ellenőrizni jönnek a centrumból a dolgozókat , hogy bennt vannak e és elhagyom a suli területét 4 és 6 óra között és számonkérnek, hogy nem találtak akkor ugye hivatkozhatok arra, hogy munkaközi szüneten voltam ? Az nincs benne a szabályzatban, hogy nekem szólni kellene hogy munkaközi szünetre megyek, a kiadásával pedig senki sem foglalkozik. Csak jelenléti ív van, oda pedig nem tudom beírni hogy elmentem mert csak az érkezés és a távozás van. Ha pedig a plusz fél órát nem fizetik akkor nem kényszeríthetnek, hogy az iskolában maradjak. Ezt eddig megtehették míg csak 8 órát kellett dolgozni de most már nem és nincs bele írva a munkaügyi szabályzatba hogy szólnom kellene bármi ilyesmiért is.

ápr. 4. 23:34
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Amennyiben felnőtt vagy, valószínűleg igen.
ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!