Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiadható-e lakhatási engedély...

Kiadható-e lakhatási engedély a szomszédom most épülő házára, ha közben birósági pert inditok ellene, mert a telekhatárra épitette a házat és az én telkemről szeretné befejezni az épitkezést?De a ház igy rontja a saját ingatlanom értékét is .

Figyelt kérdés

#épitkezés perelése
ápr. 6. 17:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Földmérő egy perc alatt megállapítja telekhatárokat evvel lehet menni a rendőrségre ők már rendezik.
ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát! Sajnos az itteni szabályok megengedik, hogy a telekhatáromra épitsen és 2 méter felett még a tető is átnyúlhat hozzánk 50 cm-re. Ez ellen semmit sem tudok tenni, csak birósági eljárással, mivel ez minket zavar és rontja az ingatlanom értékét is. De ide nem fogom átengedni, hogy innen fejezze be az eladásra szánt háznak a felipitését. Le kéne bontanunk a saját keritésünket is. Oldja meg , ahogy akarja, ha igy terveztette meg!
ápr. 6. 18:34
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha "nálatok" - akár hol is van - megengedik a szabályok a telekhatárra építést, akkor köteles vagy beengedni a saját telkedre a ház építése, karbantartása miatt.
ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Ezt úgy hívják mindenhol hogy mezsgyehatár az az 50-cm tőle még szomszéd terület és igen át kell engedni a szomszédot.

De azt azért be kell tartani hogy nem szemetelünk, nem zavarjuk a szomszédot és így tovább.

Amennyiben ti egy kerítést húztatok oda mert 50-cm meghagytátok és most ő oda állványt kell hogy építsen akkor bontjátok a kerítést

ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát! Azt mondták,hogy ezt az épittetővel személyesen kéne megbeszélnünk és irásban rögziteni, hogy ezért mennyi kártalanitást kapok tőle, de ő sajnos még köszönésre sem méltat, csak az arcomba nevetett már akkor amikor odamentem megkérdezni még a ház kijelölésekor, hogy ez hogyan fog megépülni. Köszönésre sem méltat. Csak a munkásokkal tudok beszélgetni. De megegyezés nélkül nem jöhet át hozzám, mert birtokháboritásért polgári pert indithatok ellene.
ápr. 6. 18:58
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a válaszát és a segitséget! De ha pert inditok ellene , akkor is megkaphatja közben a házra a lakhatási engedélyt? Ez érdekelne engem igazából.
ápr. 6. 19:02
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha pert indítasz, az csak annyit változtat, hogy elveszíted, és fizetheted a perköltséget meg az ügyvédet
ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát!Sajnos rosszul látja meg, mert nem vagyok egy kukacoskodó méregzsák. Hanem van egy fiam aki itt él velem és ő fogja majd megörökölni tőlem a házat. De ha el akarja adni majd , sokkal kevesebbet fog kapni érte, ez miatt a szomszéd ház miatt. Egyébként már van rá vevő és nem egy cigány család. 30 éve élek itt és senkivel sem volt bajom soha! Ettől a háztól viszont most kinyilt a bicska a zsebemben! Szerintem Ön sem örülne, ha most az én helyemben lenne!
ápr. 6. 19:52
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Persze hogy egyeztetni kell veled olyan nincs hogy beállítunk és hajrá dolgozzunk.

Ki kell várni mert akkor úgy is meg kell szólítania és nem küldhet mást mert nem vagy köteles fogadni mindenkit!

És akkor elmondhatod a gondjaidat, sőt még fel is veheted a beszélgetést ahhoz csak annyi kell hogy udvaron belül legyen a szomszéd és először ki térni a tervekre és utána beszélgetni a munka mikéntjére és még szólni se kell neki hogy felveszed a beszélgetést mivel saját portán történik.

ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10-es: teljesen mindegy, HOL veszi fel a beszélgetést, mindenképpen törvénysértö, kivéve, ha a másik fél ebbe beleegyezik és ez a felvételen is hallható, felhasználni meg eleve nem lehet sehol sem.
ápr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!