Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valamit kezdeni a...

Lehet valamit kezdeni a motorozó kis suhanccal?

Figyelt kérdés

Falun lakom, nagyon nyugodt, csendes kis falucska. Sose szoktam senkire se szólni aki zajong.

De van az utcánkban egy 16 éves gyerek, idén lesz csak 17 éves, van egy robogója és ma egész nap azt játssza hogy fel le cikázik a faluban és ahogy megy a robogóval olyan mintha ráhúznak a gázra vagy nem tudom és ettől a robogó motorja erős, mély hangot ad ki. Mivel kis falu és sűrűn lakott, a házak szinte egymáson vannak a hang visszaverődik és igen idegesítő.

Nem csak én panaszkodom rá, már a szomszédok is mérgelődnek.

Nem elsőnek fordul elő volt hogy éjszaka is ezt játszotta és nem tudsz neki szólni mert tojik a fejedbe.

Mit tudok tenni? Gondoltam szólok a szüleinek, esetleg polgárőrnek? Nem tudom van e jogsija de a fő útra is kimegy vele


ápr. 6. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Majd kinövi, te is voltál fiatal
ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

1. szólsz a szülöknek

2. szólsz a jegyzönek

3. szólsz a rendöröknek

ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem csináltok semmit, akkor ez így marad még egy jó ideig.

Össze kéne fogni a szomszédokkal, és beszélni a hülyegyerek szüleivel.

ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

Majd eltaknyol vele vagy megunja.

Tudod hol lakik?

ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Rendőrség, polgárőrség

Gondolom, az anyjáék is hallják, mit művel. Ha eddig nem szóltak neki, hiába beszélnél velük.

ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
A közterületet (út) neki is ugyanolyan joga van használni, mint neked.
ápr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Justinianus ***** válasza:
Hát az az, hogy nem úgy használja.
ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Justinianus ***** válasza:
*ez az
ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
6os, persze, egy jogsi nélküli száguldozó kölyöknek ugyan olyan joga van mint a 20 éve jogosítvánnyal rendelkezőnek. Értem. Tehát akkor ha a srác elüti a te ott sétáló gyerekes és az meghal, akkor nem gond, hiszen szegény motorosnak is ugyan olyan joga volt az úton lenni mint a te halott gyerekednek.
ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9


Nem minden robogó közúti használatához kell jogosítvány, elég csak sisak és kötelező felelőség biztosítás.


De ilyen hozzáállással egy sima biciklivel is el lehet ütni valakit. Főleg ha a környezet lehetővé teszi a gyorsulást (sima, egyenes úgy, nagy lejtő, stb)

ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!