Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A társasházakban vagy annak...

A társasházakban vagy annak erkélyén miért nem tiltják be a dohányzást?

Figyelt kérdés

Értem, hogy magántulajdonban azt csinálsz amit akarsz, de ha dohányfüst átmegy egy másik lakásba azzal egészségügyi károkat okozhatsz az ott lakóknak.


Nem kéne ezt szabályozni? Volt már korábban erre kezdeményezés?



ápr. 8. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha kiáll az utcára valaki ott is megy a dohányfüst amerre akar.Sőt, ha bent dohányzik a lakásában de kinyitja az ablakát akkor is megy.

A dohányzás mindenki magánügye. Ott tiltják ahol elkerülhetetlen hogy olyanok is tartózkodjanak akik nem dohányoznak, mint egy étteremben, repülőn, buszmegállóban, munkahelyen.

Nem a tiltás az amivel el lehet érni hogy ne dohányozzanak otthon, inkább az a jó, hogy már nem bent a lakásban cigiznek mint ahogy ez szokás volt régebben.

Én két dohányzó felnőtt mellett nőttem fel, az egész lakás cigaretta szagú, füstös volt, mert mindig bent cigiztek. Akkor jöttem rá, hogy rajtam, a ruhámon, hajamon is mennyire lehet érezni amikor elköltöztem kollégiumba és már csak ritkán mentem haza. Tehát értem mi a problémád és megértem, hogy nem jó a füst, zavaró ha a dohányszag rámegy a ruhákra az erkélyen vagy bemegy a lakásodba.

De itt egy kompromisszum már a nemdohányzók védelméről szóló törvény is amit egy évtizede hoztak csak meg. Abban már nagyon drasztikusan korlátozva lettek a dohányosok, a saját otthonuk maradjon már meg nekik és fogadd el, hogy legalább már értik, hogy nem jó a alkásban bent cigizni.

ápr. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
#1 ha ők nem akarják a lakásukban szagolni a saját füstjüket, akkor értsék meg, hogy a szomszéd se akarja...
ápr. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a társasházak közös használatú helységeiben (pl lépcsőház) tilos.
ápr. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

"Nem kéne ezt szabályozni? Volt már korábban erre kezdeményezés?"


2014-ben az MSZP bepróbálkozott ezzel, aztán le is csapták, nem lett belőle semmi. Szerintem ne nagyon reménykedj. Csukd be az ablakot ha épp bagóznak oszt kész. Vagy megszoksz vagy megszöksz.

ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#5 és mivan ha emiatt sok magzat károsodik? A fidesz nagy családvédelmi programjába ez nem fér már bele?
ápr. 8. 15:06
 6/12 anonim ***** válasza:
#6 Kérdezhetsz engem, de nem én hozom a törvényeket:D Ez van, ezt kell szeretni.
ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
#5 semmiféle magzat nem fog károsodni amiatt, hogy a szomszéd erkélyéről beszivárog némi dohányfüst a lakásodba. Nem kell hülyeségeket beszélni!
ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És a hangos zene este 10 után miért tiltott akkor? A cigi füst is zavaró mint a hangoskodás éjszaka... Talán a cigi füst jobban zavar.
ápr. 8. 20:47
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

#8 Az téged zavar egyedül. A hangos zene meg mindenkit.

hangos zenét lehet hallgatni este 10 előtt, akkor legyen törvény, hogy este 10 után nem dohányozhatnak a saját erkélyükön?

ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 azzal is elégedett lennék, mert nyitott ablak mellett tudunk aludni csak és nagyon rossz arra a rohadt cigi füstre ébredni éjszaka közepén. Nem tudom kipihenni magam emiatt mert az alvást meg kell minden nap szakítanom.
ápr. 8. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!