Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd kivágta egyközel...

Kiskozijan kérdése:

A szomszéd kivágta egyközel szàz éves körtefámat, és egy kb 20 évescseresznyefátsajátkertemben,mert szerinte kiszáradtak Jeleztem neki hogy az öreg körtefa milyen értékű no meg hogy szedek frisscseresznyét, és hogy a fák éltek. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A gallyakat- miután mondtam hogy nem száradtak ki- eltüntette

#lopás #Bitokháborítás #Élővfa kivagasa
ápr. 10. 01:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki kell vágni a szomszédot is amennyiben igaz az állításod bár nem teljesen tiszta ez a saját fámat a kertemben?!
ápr. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mad Max2 ***** válasza:
81%
És hogy ment be a kertedbe kivágnia fákat?
ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
És magyarul írni is miatta nem tudsz? Itt valami nagyon sántít. Ha igaz a történet, én a rendőrségre mennék, nem a gyakorira. Birtokháborítás, rongálás.
ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Scream85 ***** válasza:
100%

#1. #2.

Faluhelyen például a házak mögötti kertek nincsenek elkerítve egymástól. Szóval ahol vége az udvarnak ott a kerítés, azon kimész és egymás kertjeibe be lehet járni mert azt sosem volt szokás elkeríteni.

Jelzés gyanánt a kert 4 sarka van mondjuk 1-1 nagyobb karóval jelölve hogy az tartozik az adott ingatlanhoz és ennyi.

Szóval a bejárás lehetősége ilyen formán adott (feltéve hogy faluról van szó ahol a kérdező lakik).


Ha mondjuk teljesen elkerített kertről van szó, ott már szóba jöhet birtokháborítás miatt feljelentés...bár ahhoz bizonyítani kellene hogy tényleg nem te vágtad ki a fákat, de gondolom erről nincs felvételed.


Ha genyó akarnék lenni akkor cserébe én is átmennék és megritkítanám a fáit (ha vannak), vagy csak alaposan bevagdalni a törzsüket, hadd száradjanak ki az övéi is, aztán vághatja ki a sajátjait is ha már ennyire rá van gerjedve a száraz fákra.

ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kártérítési igényt lehet benyújtani felé.
ápr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es evvel nincs baj tanyán élek de akkor se vágjuk ki a szomszéd fáját se!
ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

"Ha genyó akarnék lenni akkor cserébe én is átmennék és megritkítanám a fáit (ha vannak), vagy csak alaposan bevagdalni a törzsüket, hadd száradjanak ki az övéi is"


És az miért lesz jó ha két hülye kakaskodása miatt az összes gyümölcsfa ki lesz gyilkolva? Kinek lenne ez jó és miért?

ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Scream85 ***** válasza:
56%

#7

És az kinek és miért volt jó hogy a szomszéd önhatalmúlag kivágta a kérdező fáit?

ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
@8 Nem tudom, de miért megoldás bármiféle tekintetből is a fennálló helyzetre, ha mindent kipusztítanak maguk körül?
ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező kivágná a szomszéd fáját, erre a szomszéd kivágná a kérdező még megmaradt összes fáját.

Amúgy ezt cigányok szokták, hogy így szereznek tüzelőt. A munkahelyem melletti családi házban cigány bérlők voltak pár hónapig, ők kivágtak az udvarról minden fát a télen, és úgy frissen, vizesen eltüzelték.

ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!