Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most ez komoly, hogyha most...

Most ez komoly, hogyha most jelentkezek be ideiglenesen valahová, akkor már nem tudok az ottani választáson részt venni?

Figyelt kérdés

ápr. 17. 08:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kérhetsz szavazás alóli kegyelmet a köztársasági elnöktől :)
ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
X8 miért tennének kivételt pont veled? És akinek a választás napján d.u. 2-kor jut eszébe, hogy a tartózkodási helyén akar szavazni, és nem tudta, hogy ez határidőhöz kötött? Van egy évek óta rögzített határidő, utána kell nézni. Azt, hogy választás lesz idén, 5 éve tudjuk, ha a pontos dátumot nem is.
ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A választási szabályzatból nekem úgy tűnik, még időben vagy:

[link]

„a tartózkodási hely lakcímkártyán szereplő bejelentési időpontja legkésőbb a választás kitűzését megelőző 30. nap lehet. A kérelemnek legkésőbb a szavazást megelőző 9. napon 16 óráig meg kell érkeznie a választási irodához.”

ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
(#13 vagyok) Akkor sajnos mégis buktad a szöveg szerint.
ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, de a legrosszabb, hogy megint elküldtek valahová a kerület végébe szavazni. Reméltem, hogy mivel már be vagyok jelentve ide, legalább mehetek valamelyik közeli szavazóhelyiségbe. Ja és az önkormányzatira meg vidéken kéne szavaznom. Tiszta szégyen ez az egész, lehet itthon maradok inkább.
ápr. 24. 23:03
 16/16 anonim ***** válasza:
54%
#15 Ami neked messze van, az másnak lehet a szomszéd is. Ez van. Nem akörül forog a világ, hogy neked mi kényelmes, azt, hogy idén választás lesz, évek óta tud(hat)tad.
ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!