Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott egy lakás.ketten vagyunk...

Adott egy lakás.ketten vagyunk tulajdonosok.én fizettem az én részem.a másik fél nem fizette.most árverezni akarják.mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ha én fizetem a felét akkor is elárverezik? Kilakoltatnak?

ápr. 20. 16:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég pontatlan kép.

A lakás osztatlan közös tulajdon, vagy mindenkinek megvan a tulajdonrésze?

Milyen tartozás van a lakáson? Elmaradt közüzemi díjakat terheltek rá, vagy mondjuk közösen vettetek fel egy hitelt és te úgy gondoltad, elég neked csak a törlesztés felét fizetned?

Szóval több infó kéne...

ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha osztetlan közös tulajdon, akkor simán elárverezik. De előtte kifizetheted és megválthatod a másik fél részét. Ha nem a tied a tartozás, akkor téged nem lakoltatnak ki, csak lesz egy gyaníthatóan lakásmaffiózó tulajdonostársad, aki majd keresztbe tesz.
ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Csak a hitel miatt akarnak árverezni?

A hitelt közösen vettétek fel a lakásra, és megegyeztetek, hogy mindketten fizetitek a felét? Ebben az esetben a bankot nem érdekli, hogy ki fizetett és ki nem. Csak azt látják, hogy ők nem kapták meg a pénznek csak a felét, úgyhogy árvereznek.

Vagy külön szerződésetek van? Ebben az esetben te fizetted a szerződésben vállalt összeget, a te részedhez nem fognak nyúlni, csak a másik részt árverezik. És neked mint tulajdonostársnak elővásárlási jogod lesz.

ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Együtt vettünk fel hitelt.A helyzet az hogy a másik félnek semmilyen jövedelme nincs évek óta így csak tőlem tiltották a pénzt.
ápr. 20. 18:15
 5/18 A kérdező kommentje:
Lakás hitel volt.és eddig tiltották a fizetésemből.de múlt héten kaptam egy levelet hogy árverezni akarják.Az esetleg megoldható lenne hogy én továbbra is fizetem és az enyém marad a lakás?
ápr. 20. 18:16
 6/18 A kérdező kommentje:
És így elárverezhetik a fejünk felől?
ápr. 20. 18:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor bizony az a helyzet, hogy közösen nem fizettetek a részletek felénél többet.
ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen sajnos volt idő hogy nem volt munkahely
ápr. 20. 18:19
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a bankkal kellett volna sokkal előbb megbeszélni... :(
ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen.de semmilyen papírt nem kaptam.A másik fél igen.de őt ez nem érdekli egyáltalán.Nem szólt semmiről.
ápr. 20. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!