Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Agresszív házvédelem. Lehet így?

Agresszív házvédelem. Lehet így?

Figyelt kérdés

A környéken az utóbbi években megnőttek a betörések száma. Mivel a munkám nagy részében utazok, és napokig nem vagyok otthon, ezért a házam védtelen, és már másztak be az udvaromba. Felmerült benne, hogy valamilyen védelmet helyezek fel, amit tényleg megéreznek a betörők.

felmerült, hogy szögesdrótot teszek a kerítésem tetejére, de a szomszédét is szétvágták, amikor betörtek hozzá. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy elektromosat ne tegyek fel, illetve semmi hasonló veszélyes csapdát, mert én ütöm meg a sarkam, még akkor is ha kiírom a kapura.

Kitaláltam valamit. Van egy vezeték a bejárati ajtóm felett. Mi lenne ha annak a kábelét lelógatnám, úgy hogy az technikai hibának látszódjon, de és beélesíteném, amikor elmegyek itthonról. Más nem jár hozzám, főleg amikor utazom, így nem lenne veszélyes senkire. Azonban ha bejön a betörő, akkor megcsapná a villany. Ez esetben védekezhetnék azzal, hogy amíg dolgoztam leszakadt a vezeték, és mivel nem voltam otthon nem tudtam megjavítani, ezért ez csak egy szerencsétlen baleset volt.

Van ebben valamilyen buktató, amit a nyakamba varrhatnak?

A logikám az, hogy mivel nem voltam ott, és nem szándékosan lehelyezett csapda volt, ezért nem vádolhatnak gyilkossággal, illetve gondatlanságból elkövetett emberölésnek sem nevezhető, mert tudtomon kívül esett le a kábel, és jogtalanul tartózkodtak a birtokom, nem én hívtam oda őket.



ápr. 23. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakértő egyből megmondja, hogy te csináltad... ne tedd.

Inkább vagyonvédelmi céggel telepíts kamerákat és riasztó rendszert... sokkal biztonságosabb és nem is olyan drága már.

ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"A logikám az, hogy mivel nem voltam ott, és nem szándékosan lehelyezett csapda volt, ezért nem vádolhatnak gyilkossággal"

És nyilván az a vezeték a semmitől szakadt le ugyebár. A nyomozóhatóságoknál sem verebek hogy bevegyék.

ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyen áramütéses tulajdonvédelmi próbálkozás már több volt, ezt ejtsd el sürgősen, úgyis te leszel a hunyó.
ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#1 A kamerafelvétellel kezdenek valamit? Akartam venni pár kamerát, de mások állítása szerint megnézik, aztán nem tesznek vele semmit.
ápr. 23. 09:55
 5/16 A kérdező kommentje:

#2 Úgy gondoltam, hogy egy villanyszerelő ismerősömet megkérem, hogy segítsen úgy elhelyezni, hogy sima romlásnak tűnjön. De egyébként ha csak félbehagyott munka miatt lenne ott a kábel, akkor sem emberölés céllal kerülne oda. Akkor is gyilkosságnak számít? Főleg, ha engedély nélkül mennek be. Ha én besétálok egy taposóakna gyárba, és rálépek egy bombára, akkor nem a gyár igazgatója kerül börtönbe.

Nem kötekedni akarok, csak olyan fura nekem, hogy egy ilyen esetből mégis engem vennének elő, még akkor is ha nem bizonyítható a szándék.


#3 Volt már ilyen helyzet? Gondolom az sem jött be.

ápr. 23. 09:59
 6/16 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#5 Én sem javaslom, hogy ezt kipróbáld, de azt meg kell hagyni, hogy tényleg érdekes szituáció. Ha mondjuk én elkezdet villanyt szerelni - amit megtehetek a saját házamban -, és félbe kell hagynom a munkát, de valaki engedély nélkül belép és megrázza, akkor miért lennék hibás? Ha még az utcán van megértem, mert közterület, de a saját birtokomon miért a más dolga, hogy én hogy hagyom a kábeleket? Nem én rendelkezem a saját házammal?
ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 Pont ezt nem értem én sem. Tegyük fel, hogy tényleg nem szándékos. Például van egy elektromos ajtóm, amit ártatlanul építek, csak a kényelem miatt. Egyik nap meghibásodik és rázni fog. Ekkor valaki a tudtomon kívül bemegy a hátamba és megfogja, akkor miért nekem kell felelni más öntése miatt. Ez olyan mintha nem lenne fék az autómon (szerelés alatt lenne), valaki ellopná, karambolozna, és én kerülnék bíróság elé, hogy miért nem készítettem fel az autót a tolvajnak.
ápr. 23. 10:06
 8/16 anonim válasza:
100%
#7 Jó kiskapu lehetne ez a biztosítási csalóknak. Bemegyek Kiss Józsi házába, megkeresem van-e valami veszélyes defekt, megsebzem magam, majd beperelem, hogy sérülést okozott nekem. :D
ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem otthon sem szerelhetsz villanyt ha nem vagy villanyszerelo.

Aztan ott van hogy attol hogy valaki jogtalanul bemegy hozzad, meg te kovetsz el gobdatlansagot ha a te hibadbol pl megrazza az aram. Pl leszedted a szigetelest valamirol. Ez klasszikus gondatlansagbol elkovetett testi sertes.

Ugyanez van akkor ha aramot vezetsz a keritesedbe. Attol mert a betoro elkovet egy buncselekmenyt te meg nem razathatod meg arammal.

ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#7 de hát nem rázhat a meghibásodott ajtó, mert van hibavédelme, ha szabályos volt a villanyszerelés.

Bárhogy csűritek-csavarjátok, becsuknak titeket, mert ebbe az irányba nem szabad elmenni.

Ami konkrétan halálesetes volt, arra uborka meg áramütés szavakkal lehet rákeresni.

A többinél általában baleset előtt már kiderült, ilyen is volt több a sajtóban, gyanús motoszkálás az ajtónál, elejtett szavak, valaki bejelenti a rendőrségen, satöbbi. Én is voltam egy ilyen esetnél kint, ahol is végül nem is kötött semmit sehová, de a dobozban megkereste már a fázist, és az elmormogott fenyegetőzései miatt ott is a háztulajdonos szólt a zsandárságnak, azok hívták ki az áramszolgáltatót (aki haverokat én elkísértem).

Kezdeni ez talán ott kezdődött, hogy kb 50 éve egy francia nyaralótulajdonos unta meg a többszörös betörést, és egy táskarádióba robbanóanyagot rejtett, de egy papírra figyelmeztetést is írt melléje. A betörő súlyosan megsérült, a nyaralótulajdonost meg a papír ellenére jól lecsukták.

Betörésvédelmi elektromos kerítést lehetne alkalmazni, de annak szabályaival nem vagyok tisztában - alighanem drága lenne, mert kb. kell egy magas kerítés kívülre, amelyiknek a megmászása esetén a szándék nyilvánvaló lesz, és a belső kerítésen lehet "villanypásztor".

ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!