Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyibe kerül egy közjegyzőné...

Mennyibe kerül egy közjegyzőnél egy végreendelet megírása?

Figyelt kérdés

ápr. 23. 10:29
 1/4 anonim válasza:
100%

Én is tervezem, 55000 Ft a legutóbbi infóm (vidéki kisváros).

Viszont arra még nem kaptam választ (pedig átgondolnám mielőtt megyek) hogy elég ha megadom ki örököljön mindent, kit tagadok ki okkal, vagy tételesen fel is kell sorolni az ingatlant, autót stb? Mert 40 évesen az még sokszor változhat, olyankor vajon mindig módosítani kell?

ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Kitagadni csak nagyon súlyos esetben lehet, közvetlen fizikai konfrontáció, ami a bűncselekmény kategóriába esik. Különben a végrendelet ellenére a hagyatékban lesz a rokon. Ha biztosra akar menni az ember, akkor a kedvezményezettnek kell ajándékozni, vagy eladni az adott ingatlant/ingóságot.
ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is nemrég voltam közjegyzőnél érdeklődni.

Csak annyit szerettem volna leírni hogy az összes ingó ingatlan vagyom örököse xy legyen. Kérdezte hogy mikről lenne szó és attól függetlenül hogy nem akarok beleírni konkrétan semmit a végrendeletbe a vagyontárgyak értéke alapján adott árat, kb 150 ezer forintot. Nem teljesen értettem hogy miért.

Ennyit nem gondoltam fizetni.

ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet írni közjegző nélkül is. Ha végig saját kezűleg írod, még tanú sem kell. Olvass utána a követelményeknek és ügyelj rá, hogy megfeleljen mindennek a végrendeleted! Aztán vagy letétbe helyezed a közjegyzőnél, vagy a kedvezményezettnek adod, vagy olyannak, aki biztos eljuttatja a közjegyzőhöz a hagyatéki tárgyalás előtt.
ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!