Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy közös számla...

Ha van egy közös számla eggyik fél meghal(van jogerős papir örökrészhez) majd a másik fél is meghal de még nem volt hagyatéki tárgyalás a bank visszatarthatja az először meghalt rám hagyott pénzét amig a másik hagyatéki meg nem történik?

Figyelt kérdés

ápr. 24. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A közös bankszámla azt jelenti, hogy vn egy (egy!) tulajdonos, és van egy másik személy, aki bármilyen jogosultsággal rendelkezhet, csak a számla megszűntetésével nem.

Tehát a számlára vonatkozóan egy tulajdonos van, így egy hagyatéki eljárás lesz e tekintetben. És igen, az örökség akkor jogszerű, ha a hagyatéki tárgyalás eredménye jogerőssé válik. Ha a bank tudomást szerez a tulajdonos haláláról, köteles az örökség tárgyát őrizni. Más kérdés, honnan szerzett tudomást erről.

ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
(kérdező)az első elhahlázó részét 1/2 részben örököltem és akkor halt meg a másik fél
ápr. 24. 15:24
 3/7 anonim válasza:

Szerintem a 2. személy halála nem befolyásolja az első elhunyt személy esetében már megállapított örökséget.

Van, amikor még a hagyatéki eljárást sem kell megvárni (ha rögzíttetett halála esetére kedvezményezettet a számlához a tulaj).

ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor miért nem tudom a banktól megkapni már fél éve kb 5* voltam ott és nem is indokolták
ápr. 25. 05:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán a 2. ügyben eljáró közjegyző zárolta a számlát. Hívd fel, és kérj tájékoztatást.
ápr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyzet jogilag nonszensz. Létezik házrész, kocsi, szőnyeg stb. közös tulajdonként, de nem létezik bankszámla közös tulajdonként.

Tehát:

1. A bankszámla az elsőnek elhunyt emberé, a második pedig hozzáférési joggal rendelkezik. Ekkor nem az a kérdés, hogy a számlán lévő pénzt ki örökli, hanem az, mi lesz a számlával. Ekkor a számlát megszünteti a bank, mert a tulajdonos meghalt, a pénzt pedig az örökösök között a végzésnek megfelelően elosztja az ő saját számlájukra utalással. A jogerős végzésig zárolja.

2. A bankszámla a másodiknak elhunyt emberé, ekkor az első végzéskor a banknak az általad örökölt részt át kellett volna utalnia a saját számládra, a második végzés még nem történt meg.


Van egy harmadik eset, ha az első ügy végrehajtása közben hal meg a második személy, és erről tudomást szerez a bank. Ekkor tévedhet az ügyintéző, vag nincs erre világos jogszabály vagy egyéb bonyodalom van. Ez esetben a zárolás a tisztázásig (jogerőssé válásig) fenn fog állni. Végül pedig lehetséges a mai magyar viszonyok között, hogy nem a megfelelő embernél és/vagy nem a megfelelő módon reklamáltál.

ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azt mondták bankban amig a második ügye nincs lezárva addig nem adják de a második örökséget én el fogom utasitani
máj. 1. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!