Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogkövetkezménye lehet...

Milyen jogkövetkezménye lehet több hamisított orvosi igazolásnak?

Figyelt kérdés

máj. 11. 18:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ez az én esetemben 100 óra feletti hiányzás takar évente...

Így se súlyosbítja a történetet?

máj. 12. 11:31
 12/20 anonim ***** válasza:

Akkor lenne csak súlyosabb, ha duális képzésben tanulnál, ahol munkáltató szakképzési munkabért fizet (ez most max. 168 ezer Ft lehet havonta).

Ez esetben a munkáltatót pénzzel is megkárosítanád (éves hiányzás első 15 napját ő fizeti), ami család, és az államot is, ami társadalombiztosítási juttatással visszaélés.

Ez már persze együtt nagyon durva lenne...

máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
"család" elírás volt, javítom: csalás
máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Amikor ez történt már elmúltam 18 éves... nálunk is volt utolsó évben havi 25.000 Ft ösztöndíj... de 9 hónapból kB. kettőt hiányoztam...
máj. 12. 12:05
 15/20 anonim ***** válasza:

Akkor legrosszabb esetben hozzájön egy szabálysértési értékhatárt minimálisan meghaladó csalás vétség is.


Ez így együtt sem olyan, hogy kicsit is érdemes legyen idegeskedni miatta.

Ha az elkövetéshez képest elmúlik 5 év, akkor már nem büntethető, ha kb. 2-3 évvel elkövetése után indul büntetőeljárás, akkor is az idő múlása már jelentősen enyhítő tényező.


Ha meg utána nem sokkal indult büntetőeljárás, akkor is a legrosszabb esetben lehet ebből felfüggesztett szabadságvesztés is, ami fizikai munkakörökben különösebben nem fáj, mert ezen állásokhoz jellemzően nem kell erkölcsi bizonyítvány.


De persze a legkisebb bűncselekmény is már olyan súlyú jogellenes cselekmény, hogy megvetést érdemel.

máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
S mennyi idő még az erkölcsi bizonyítványom újból tiszta lesz?
máj. 12. 12:36
 17/20 A kérdező kommentje:
Mennyi idő még az erkölcsi bizonyítványom újból tiszta lesz?
máj. 12. 12:38
 18/20 anonim ***** válasza:

Onnantól nem tiszta, hogy jogerőssé válik felfüggesztett szabadságvesztést kiszabó határozat (ítélet, végzés) a próbaidő időtartamáig (ami jellemzően 1-2 év).


És persze utána már nagyon jól kell viselkedni...

[link]

máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Na igen fizikai munkakörökben nem fáj, csak én szerettem volna diplomát, külföldi letelepedési, s vmi jobb fehér galléros munkát. Ebben az esetben mennyire lehet gázos?
máj. 12. 14:49
 20/20 anonim ***** válasza:
Annyira, hogy nekem eddig minden "fehér galléros" munkahelyemen (multiknál) kérték az erkölcsit, kizáró ok lett volna ha nem tiszta. Legalábbis belföldön ez megy, külföldről nem tudok nyilatkozni.
máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!