Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akit napszemüvegben, vagy úgy...

Akit napszemüvegben, vagy úgy fotózok le, hogy el van takarva az arca kendővel vagy maszkban baseball sapkában hogy a szemei alig látszanak, annak sérülnek a személyiségi jogai? 🤔 Mégis mitől vannak személyiségi jogai?

Figyelt kérdés
Akinek nem látszanak a szemei mert napszemüvegben van. Vagy kivan takarva az arca, annak mitől vannak személyiségi jogai? 🤔 Régen még egy újságban vagy TV ben mutattak egy bűnözőt, akkor csak a szemeit takarták ki egy vékony fekete kockával, azt ennyi. Manapság már az egész testét ki takarják, és a hangját is el tórzítják. Például a Bicskei Pedofil bűnözőt is jól ki takarták.
máj. 13. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Onnantól van hogy felismerhető. Márpedig nem csak arcról lehet felismerni az embert.
máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A tévé egy dolog, a jog egy másik. Helyeslem, hogy most már mindent takarnak (bár ritkán találkozom ilyennel). Miért is?

Én itt Pesten, nem tudom, hogy Alsópongyoládon Bíró Ada kicsoda, vagy Gipsz Jakab. De ha az arca nem látszik, csak az otthonkája, pulóver, mamusza, és a hangja hallható, akkor mindenki fogja tudni a környéken, ki a nyilatkozó.

És szerintem az ő felelősségük, hogy ne legyen felismerhető. Sőt, nem is engedném, hogy a riportalany vállalja magát arccal és hanggal. Nem mindenki van tisztában ennek súlyával.

máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2#-Te lefogadom hogy jogásznak vagy ügyvédnek tanulsz. Vagy TASZ os aktivista vagy. Persze mindenkinek jogai vannak. ☝️ Még a Bicskei Pedofil bűnöző igazgatónak is. Ugye? 🤔
máj. 13. 11:44
 4/10 anonim ***** válasza:

3. Én nem támadtalak. Nem, én 67 éves, egykor nyomdai fényképész, majd szkenner operátor, majd tördelőszerkesztő voltam.

Szevasz!

máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy napszemüveg van rajta, még felismerhető lenne akár az arcvonásairól, szakálláról, bajszáról, fogazatáról, hajáról stb. Ezért szokták kitakarni az egész testét. Érthető.

Testet akkor szoktak kitakarni, ha pl. jellegzetes tetoválásokról van szó. Lásd legutóbb az S.Dániel. Nyilván itt is arról van szó, hogy az ismerősei ne ismerjék fel. Érthető.

Pólót, nadrágot, egyéb ruházatot szerintem inkább akkor szoktak kitakarni ha van rajta valami márkanév. Ezesetben inkább arról lehet szó, hogy reklámnak minősülne egyébként, vagy védett az adott logó. Most egy Adidas-os vagy Nike-s pólója kb. mindenkinek van. Tehát ez nem befolyásolja a személyiségi jogait. Sima egyszínű, feliratok nélküli pólót meg nem szoktak kitakarni.

Bűnözőknél ameddig jogerősen el nem ítélik, megilleti az ártatlanság vélelme, érthető, hogy takarják. Ha pedig úgy bűnöző, hogy már szabadult, letöltötte a büntetését, akkor szintén ugyanolyan szabad ember, mint a többi, tehát megilletik a személyiségi jogok.

máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*az első bekezdést úgy értem az egész fejét.
máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na ja. Amint a hangja álltal is be lehet valakit azonosítani. És nem tudtam, hogy itt az egyik válasz író 67-éves és nem jogász vagy ügyvéd. Bocsika! 🫂
máj. 13. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Általában nem bűnözőkkel szoktak riportot készíteni. Van olyan is, kétségtelen. De most gondolj bele, hogy egy olyan helyen, ahol sok közel-indiai származású él, történik egy késelés, és Mári néni elmeséli, hogy a Jóska mindig kötekedős vót, az egész falúúú retteg tüle… stb., akkor hosszú élete lesz-e a maminak?
máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na ez is igaz! ☝️
máj. 13. 13:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, akiket megkérdeznek valami kapcsán, azok meg jellemzően okkal nem vállalják a nevüket, arcukat, hangjukat. De az ilyen eseteknél be is mondják mindig, hogy "azt kérte, hogy ne legyen felismerhető".

Egyszer láttam olyat is, hogy a vágóképen a fél utca, meg a házak is ki voltak takarva - a riportalany kérte, hogy a lakókörnyezete se látszódjon, mert fél valakiktől (asszem valami családi erőszak volt), és nem szeretné, ha megtalálnák.

A #8-as által írt jelenségen kívül olyat is el tudok képzelni, hogy valaki nyilatkozik valakiről valami terhelőt (ami lehet csak pletyka) egy adott ügyben, és esetleg később kiderül, hogy nem is úgy volt, akkor az illető utólag perelhető lenne pl. rágalmazásért, ha kiderülne a kiléte.

Meg vannak akiket pl. titoktartás is köthet (ha mondjuk valami munkahelyi balhéról van szó), ott se vállalhatják fel magukat

Stb stb.

máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!