Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az hogy lehet, hogy a szolgált...

Az hogy lehet, hogy a szolgáltató a hűségidő ellenére kénye-kedve szerint emelgeti a havidíjat, meg változtatja a feltételeket, de velem meg kötbért akarnak fizettetni? Nincs erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődik, hogy én tavaly vásároltam 2 mobiltelefont (páromnak és magamnak) előfizetés mellé hűségidővel. Tudom hülye voltam, de akkor jó ajánlatnak tűnt. Hozzáteszem nem csúcskategóriás készülékekről van szó, 2 db Samsung Galaxy A34. A telefonok nem részletre lettek kihozva, hanem egy összegben és így fizettem 26-27 ezer körül havonta. Ebben benne volt/van a 2 mobilelőfizetés, plusz itthoni internet, tv. Ez most megemelkedett 32-33 ezer forintra az inflációra hivatkozva, plusz kaptam valami egyedi 26 éven aluliaknak járó kedvezményt is 1 évre ami kb 4 ezer forintot jelentett. Akkor azt mondták hogy 1 év elteltével, ha nem töltöm be még a 26-ot akkor újabb 1 évre ezt a kedvezményt meg tudom hosszabbítani gond nélkül egy üzletben, így én ezzel kalkulálva írtam alá a szerződést. A 26 évet még nem töltöttem be, de az üzletben azt mondták hogy ez a kedvezmény pár hónapja megszüntetésre került, így hiába lennék még rá jogosult nem tudják aktiválni. Ez azt jelenti, hogy 37 ezer forint lesz a havi számlám. Szóval pár hónap leforgása alatt 26 ezerről 37 ezerre emelkedik. Kérdeztem, hogy tudunk-e nézni akkor valami kisebb csomagot, viszont erre valami 100+ ezres kötbért állapított meg a rendszer. Pedig nem felmondani akartam, csak azt, hogy kicsit közelebb legyen a havidíjam még az önkényes emelés előtti állapothoz. Felmerült bennem, hogy ez mennyire szabályos a szolgáltató részéről? Bár gondolom tuti van valami apróbetű csak azt nem értem, hogy ha én aláírok 2 éves hűségidőt, akkor az a szolgáltatót miért nem köti? Én nem módosíthatok semmit mert kötbért kérnek, de ők meg azt csinálnak amit akarnak? Bocsánat, kicsit hosszú lett de eléggé kiborultam. Persze tudom hogy semmit nem tudok tenni, csak fizetni még 1 évig a 37 ezret, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.

máj. 13. 09:39
1 2
 11/12 anonim válasza:
A Digi rohadtul nem volt veszteséges, nem azért adták el. Hanem azért mert ott gáncsolta a kormány őket ahol csak tudta, lásd frekvencia pályázat... Kellett a kormánynak egy szolgáltató, hát vettek és kiüldöztek gyorsan kettőt
máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Oké, maradhatsz ebben a hitben is, nekem mindegy. A frekvenciapályázatnál egyébként a Telenor, mint piaci szereplő gáncsolta el - egyébként jogosan, mert olyan cég mégis hogy indulhatna állami tenderen, amely versenyjogi szabályokat sértett... A Digi mögötti kockázati tőkebefektetőket ha nem ismered, nem nagyon tudsz véleményt mondani, hogy veszteséges volt-e a Digi projekt, vagy nem. Az volt. Töltötték bele a pénzt, mert remélték, hogy előre haladva el fogják tudni adni. Az ingyen sim is ezért volt. Nem Robin Hood volt, hanem így értékelte fel a céget. Minél több kártya van használatban, annál értékesebb. Bocs, hogy a tények kevésbé romantikus, mint egy sherwoodi mobilszolgáltató képe, de ezek a tények.
máj. 23. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!