Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Marketplace - Nav ellenőrzés?

Marketplace - Nav ellenőrzés?

Figyelt kérdés
Szeretném majd eladni gyerekeim használt ruháit,amit már kinőttek.Viszont hallottam,hogy a NAV is ellenőrzi már ezeket a portálokat és csinálnak próbavásárlásokat is.Próbavásárláskor mire célszerű odafigyelni?

máj. 17. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
650 Ft éves értékig szabadon el lehet adogatna felesleges dolgokat. Egy kitétel van, ne legyen kereskedelmi jellegű (nem pontosan fogalmazok, de ez a lényeg). Ehhez nem kell semmit tenni. Ha heti hat ruhát hirdetsz meg, és mind ugyanolyan, arra már haraphatnak.
máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk, hogy ne csinálj olyat, amit nem szabad.
máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Valamilyen eladói jegyzőkönyvet is kell vezetni és megvan, hogy mennyi profit lehet.
máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Első vagyok. 650 000 Ft az az összeghatár, nem 650. Bocs.
máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Hova gondolsz ***** válasza:
22%

# 3, nem olyan kis kék nyugtatömb kell?


Kérdező, arra figyelj, hogy ha utalnak, kérd meg a vevőd, hogy a közleménybe írja bele, hogy az összegből mennyi a postaköltség.

Úgy értem, eladsz valamit 2000 Ft-ért, és 1900 a posta (most csak mondtam valamit) ez ugye 3900 Ft, de ebből csak a 2000 marad a tiéd. Tehát vevő utal, közleménybe beleírja, hogy ebből 1900 postaköltség. Így ha ellenőriznek, akkor láthatják, hogy a te "tiszta" jövedelmed csak 2000 Ft.

máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Gyerekek, ti miröl hadováltok?

Ha nem üzletszerü értékesítésről van szó, évi 650 000 forintig semmi nem kell.

máj. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Á,kisebb ruhák ezek,kb szerintem max 10-20 ezer lenne egy hónapban.De ezt a hülyeséget...500 Ft-os tételről is papírt kell adnom? Akkor is ha magánszemély vagyok? Mert nyilván adószámom nem lenne. Ez egy agyrém.
máj. 18. 14:37
 8/16 Hova gondolsz ***** válasza:
61%

6-os: A 3-asnak igaza van. Bizonylatot kell írni. Én rosszul írtam a kérdésem, mert nem nyugtatömb kell.

Tessék: [link]

máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

"650 000 Ft az az összeghatár"

Nem.

Évi 600 ezer forint BEVÉTELIG (!) nem kell SZJA-val foglalkoznod, bevallásban sem kell vele kapcsolatban feltüntetni semmit. Ez az összeg éves összeg, nem eladott darabszámra kell levetíteni!


"Valamilyen eladói jegyzőkönyvet is kell vezetni és megvan, hogy mennyi profit lehet."


?????????


Bizonylat kiállítási kötelezettséged van. A polgárok 99,9 %-a nem tud erről, pedig a törvény előírja. Ha éppen NAV-os próbavásárlásba akadsz bele, és nem kap a NAV-os bizonylatot az leadott termékről, megbüntethet.

Bizonylatnak vannak kötelező tartalmi elemei. Nem számláról beszélek. Bizonylatról. Bizonylat lehet bármi, amin a neved, adóazonosító jeled, maga az ügylet paraméterei rajta vannak. Tehát amivel igazolni tudod, hogy mikor, milyen jogcímen (pld. kerékpár eladás) és mennyi bevételt szereztél. Erre teljesen megfelel a nyomtatványboltokban kapható bevételi pénztárbizonylatnak nevezett tömb (ráadásul sorszámozott, ami szintén kötelező tartalmi eleme egy bizonylatnak).

De ha te kockás papíron írod meg, az is megfelel, ha minden rajta van, amit a törvény előír.

Bizonylat lehet még egy adásvételi szerződés is. Hiszen igazolni tudja, hogy eladtad például a gépkocsidat, a kiságyat, a babakocsit, kinek, mikor, és mennyiért.

máj. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem, 9-es!

"az ebből származó bevételének éves összege a 600 ezer forintot, vagy az abból megállapított évi összes jövedelme a 200 ezer forintot nem haladja meg, nem kell bevallania."

Vagyis alacsonyabb bevétel esetén is be kell vallani, 200 ezer+ a jövedelem.


Minek írkálsz kérdőjeleket?

Nyilvántartást is kell vezetni, nem csak bizonylatot kiállítani.

máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!