Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltem földet, elvehetik...

Örököltem földet, elvehetik tőlem?

Figyelt kérdés
Nagyanyám után örököltem 7 hektár földet, 1990-ben került a nevére. Eddig tudomásom nem volt róla. Beállított egy férfi, hogy a föld az övé, irassuk át a nevére, mondván, hogy ő anno a mama kárpótlási jegyét megvette és ezzel a jeggyel licitál a földre és meg is vásárolta. A föld azért van a mama nevén mert a kárpótlási jegyen is az ő neve szerepelt. Állítása szerint a mama túl hamar meghalt így nem történt meg a föld átírása, majd édesanyámat nem találta akivel ezt még elintézhette volna, így maradtam én és tőlem követeli az átírást. Elvileg van egy igazoló papírja amit nem hajlandó megmutatni hiába kértem, ha megmutatná és kiderül, hogy jogos a követelése akkor elfogadnám és átiratnám. Két lehetőséget vázolt fel, vagy elfogadok 2millió forint kenőpénzt vagy bíróságra megy. Jeleztem neki, hogy ha átküldi a papírt akkor tudunk miről beszélni, ha nem küldi akkor én egyelőre elengedem ezt a témát. Mik az esélyeim? Nekem nem hiányzik a bíróság de egy vadidegen szavára sem adhatok csak úgy. Senki rokonom nem él aki bármiféle infóval szolgálna. (Édesanyámra nem került át a föld, ezért van még a mama nevén, nem tudom hogy ez miért alakult így) Ja és 1990 óta ez a férfi használj a földet, állítása szerint.
máj. 22. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy elvegyék ez alapján.


" Állítása szerint a mama túl hamar meghalt így nem történt meg a föld átírása, majd édesanyámat nem találta" Gyermeteg mese.

máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hajtsd el a fenébe. A föld a tied.

Jelentsd fel a rendőrségen.

Ha szerződést mutat, akkor kérj írászakértőt. Ha megvette volna, átiratja a saját nevére és jónapot.

Beszélj ügyvéddel.

Felejtsdcel, hogy nem tudtál róla. Tudtál és kész.

máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Írtam üzenetet a téma megoldásával kapcsolatban.
máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért van itt egy kis ellentmondás: ha nem is tudtál eddig róla, akkor hogyan örökölted meg? Nem volt hagyatéki tárgyalás ezzel kapcsolatban? Azért ezt rendezni kellene, mert ha nincs a neveden, akkor te sem rendelkezhetsz a földdel.

A másik: ha a férfi 1990. óta használja a földet, már régen bíróságra mehetett volna elbirtoklás miatt, és meg is ítélnek neki valószínűleg, akkor nem kellene veled egyezkednie.

máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hülyének néz. :)

7 hektár föld az kb. 14 millió Ft értékű.

[link]


Bárki bárkitől vásárolhatott kárpótlási jegyet papír nélkül szóbeli megállapodással, ezzel licitálva vásárolhatott saját magának földet.

“ A kárpótlási jegy bemutatóra szóló, átruházható, a kárpótlás összegének megfelelő, az állammal szemben fennálló követelést névértékében megtestesítő értékpapír.”

[link]



Ha a föld helyrajzi számát tudod, akkor ingyen online hiteles tulajdoni lap másolatot tudsz letölteni.

[link]

máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én sem értem, vagyis nehezen tudom az egészet megérteni. Nem tartottuk a kapcsolatot a nagyszüleimmel és a szüleimmel sem, felesleges részleteznem, nem miattam történt így. Édesanyám hagyatéka lezajlott és közben a nagymamám falujából szóltak, hogy egyébként még van a mama nevén föld, nézzek utána. Így tudtam meg a földet és most indult rá a póthagyaték. Még nincs a nevemen.
máj. 22. 14:57
 7/13 A kérdező kommentje:
A tulajdoni lapot letöltöttem, a nagymamám nevén van, 1990.februárjában került a nevére.
máj. 22. 14:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy tényleg az a férfi használja 34 éve a földet, mert nagymamával bérleti szerződése volt. De nagymama halála óta rosszhiszeműen használja.

Rosszhiszeműen pedig nem lehet elbirtokolni!


#5

[link]

máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

„...én egyelőre elengedem ezt a témát”


Ne engedd el. Amint átírják a nevedre a földet, szólítsd fel írásban azt a jóembert hogy húzzon el onnan. Akkor már rögtön nem fog titkolózni, hogy miféle Wunderwaffe-papírka van nála...

máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A hagyatékról akkor is tájékoztat a közjegyzőt. Tök mindegy, hogy licitált, nem licitált.

Nem írattaa nevére. A kárpótlási jegy felhasználása, a licitálások több évtizede voltak.

Kamu! Hajtsd el a fenébe. Ha megkaptad a hagyatéki határozatot, add el a földet, oszt annyi. Vegyél rajta telket, fektesd be.


Nem írtad, mi van a földön. Dudva, psrlagon van?

máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!