Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én NEM bejelentett munkavál...

Ha én NEM bejelentett munkavállalóként dolgozok, de szeretném magam után fizetni a TB-t, azért feltétlenül fontos e bemennem az APEH-hez, vagy elég-e ha kitöltöm a nyomtatványt. Ha elég, akkor melyik nyomtatvány ez, vagy mi a száma?

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Ha nem vagy bejelentve, és TB-t fizetsz, akkor kimennek, megnézik és megbüntetik - neked meg ugrott a munkahelyed. Inkább beszélj vele, hogy jelentsen be.
2009. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Nekem be kellett mennem az Apeh.hez ott töltöttünk ki egy nyomtatványt, aztán házhoz küldték az éves csekket, nem kell azt neked sehol megondani, hogy dolgozol. 4ezer valahányszáz forint, de ha hivatalosan nincs semmilyen jövedelmed, akkor a helyi önkormányzatnál ,ha bemész ki kell tölteni egy nyomtatvány, nálunk a felnőtt segélyezésnél van ez és ha rászorulsz, vagyis nincs jövedelmed, akkor fizetik a tb-det, én egy évre kaptam határozatot, legalább azt se neked kell fizetni. Azt meg senkinek nem kell tudnia, hogy te dolgozol. Ott azt kell mondani, hogy nincs jövedelmed, persze, he nem vagy gyesen, vagy munkanélkülin meg ilyenek... De érdemes utána járni mert az a 4500 ft is pénz, és nem kell fizetned!

2009. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Magad után csak minimáltb-t tudsz fizetni, arra nincs mód, hogy rendes nyugdíjjárulékot fizess. Azt csak úgy tudod, ha kiváltasz egy vállalkozóit, és minimálbér után fizetgetsz magad után, de azt meg nem ajánlom, mert sokba kerül, és manapság sajnos kétes, lesz-e még valaha hasznod belőle. Mindenki a nyugdíjrendszer csődjét jósolgatja. Többre mész vele, ha az erre szánt pénzt más formában kamatoztatod. Az egészségügyi ellátás meg jár a 4500 Ft-t is. Táppénzt persze természetesen nem kapsz, de ellátnak akár rendelőben, akár kórházban szükség esetén.
2009. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 7. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!