Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perben lehet bizonyítékként...

Perben lehet bizonyítékként használni egy hang- vagy mozgóképfelvételt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha semmi más bizonyíték nem áll rendelkezésre, csak egy hangfelvétel, vagy egy videó, meg mondjuk néhány tanúvallomás. A tanúk hazudhatnak, a felvételek pedig hamisíthatók, ezért kérdezem.
2010. nov. 2. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet bizonyíték, könnyen kitudják vizsgálni ,hogy az hamisítás-e vagy nem. De ha kiderül,hogy hamisítás sokkal nagyobb problémád lesz belőle.
2010. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben a hang/video-felvételeken szereplő minden személy tudott a felvétel készítéséről és bele is egyeztek, különben még téged perelhetnek.
2010. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Engem nem, mert nem én akarom használni :)

[link]

Én konkrétan erre gondoltam.

2010. nov. 2. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:

De ku*rva jó...akkor ha terlehő bizonyítékot akarok szerezni valaki ellen, előtte szolnom kell, hogy FIGYUZZ MÁR CSINÁLHATOK RÓLAD VIDEOT VAGY HANGFELVÉTELT MERT KELLENE?? Jézusom...hülye magyar törvények..

Jah...budaházy-t én is olvastam ott jó volt a titkos felvétel vagy mI? Csak a vidéki embert fingtják emg?

2011. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a felvétel titkossága a kérdés (tényleg, azt hogy bizonyítanád be, hogy az adott felvétel titokban készült-e vagy sem?). Hanem, hogy egyáltalán bármilyen felvétel használható-e bizonyítékként. Merthogy a technika világában ezek könnyen hamisíthatók.
2011. márc. 13. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!