Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új szabsértési tv szerint...

Az új szabsértési tv szerint a csalási alsó határt is levitték elzárásra vagy csak kifejezetten a lopásét?

Figyelt kérdés

Hosszú a történet, de lényeg h az egyik multi egy csalást akar mindenképpen rám verni, csak mert szerintük nem azt a lámpát vittem vissza, amit vettem előző nap, és persze nem működött, na lényeg h most csalás feljelentéssel fenyegetőznek, én meg baromira nem tudom, hogyan védekezhetek, mert hát a jó isten nem különböztet meg 2 ugyan olyan lámpát, tiszta vicc.


Szóval most akkor engem is elzárás fenyeget a baromságuk miatt vagy a csalást nem tették elzárással sújtott szabsértéssé ??


köszi ?


(ja már belefáradtam az igazam bizonygatásába, mivel képzelenség, úgyhogy csak ez érdekelne ... így 40 éves tanáremberként nem jönne jól, főleg a semmiért, csak mert a multinak "nincs pénze" a 3 ezres rossz lámpa kicserélésére ...)


2010. nov. 3. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha két egyforma lámpáról van szó mindegy melyiket vitted haza hisz ugyanaz az értéke.
2010. nov. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja bocs, félreolvastam. Szóval hogy szeretné azt bizonyítani, hogy nem ugyanazt a lámpát vitted vissza hibásan?
2010. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már régóta mondom, semmi értelme a multiknál vásárolni. Lehet, hogy hasonló vagy ugyanolyan lámpát vehettél volna kisebb üzletben olcsóbban, ahol nem akadékoskodnak a reklamációnál. A multi csak becsap, és még drága is. Tudom ez rajtad nem segít, de a mi városunkban is mindenki a multikhoz jár, aztán panaszkodnak a rossz műszaki cikkek és a penészes áru miatt
2010. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

na igen, n etudd meg, én ezt már hányszor megfogadtam, de aztán valahogy mindig kényelmesebb mindent egy helyen ....


de tény amit mondasz, ráadásul, ahogy jogász ios mondt anekem egyszer, hogy "multi ellen nincs esélyed", ezek ha kell 10-en fogják tanúsítani a nem is tudom mit ... mert valóban képtelenség nekik is bizonyítani, na csak ha méár annyira kiéleződik a dolog, azért kérdezem, hogy most ezt is levitték és beszigorították vagy az csakis a kis értékű lopásokra vonatkozik ?


mert ugy eelvileg ez eg yszabsértsi értékű csalás lenne ... de igazad van, abszolút bizonyíthatatlan az egész, szóval ötletem nincs

2010. nov. 3. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!