Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A deviza hiteleseket segítő...

A deviza hiteleseket segítő törvény most tényleg csak a LAKÁSCÉLÚ hiteleseknek segít, nem az összes devizásra vonatkozik? PF.

Figyelt kérdés

[link]



Ez komoly szerintetek, hogy az új törvénymódosítások értelmében a devizások védelmében, csak lakáscélú hitelekre vonatkozik, és nem kompletten a devizásokra (pl. jelzálogkölcsön)???


2010. nov. 4. 12:25
 1/9 Réti bubuzér ***** válasza:
Igen, csak lakáscélú kölcsönökre vonatkozik. Miért mit gondoltál? Majd fizetik a tévét, autót, nyaralást????
2010. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem kell ilyen modortalannak és gonosznak lenni...

Nem feltétlen azért vesz fel valaki jelzálogkölcsönt, mert nyaralni akar menni, vagy autókázni.


Különben már rájöttem, hogy vonatkozik mindenkire, lejjebb szerepel a pontos meghatározás.


És különben is, a lakáscélú is lehet butaságra felvett hitel, hiszen sokan akarnak nagyobba, satöbbi költözni, újat építeni, kétlem, hogy a hitel típusától függene az ilyesmi...



Amúgy mi ez a nagy lakáscélúak védelme, szerinted nekik kifizeti más a tartozásukat???

Itt alapvetően azzal van a baj, hogy a bankok azt csinálnak az ügyfelekkel, amit csak akarnak, annyi egyéb díjat számolnak fel a normális, épeszű kamaton és a tőketartozáson túl, ami felháborító.

Arról a hitelfelvételkor senki nem beszélt, nem tájékoztatott, hogy ezt mennyire nagyon meg lehet szívni.

Nem tudom, melyik ember számolt azzal, hogy háááát majd egyszer, lehet, hogy 3x annyi lesz a törlesztőm, vagy még több, és nem tudom fizetni, és a bank az adódó első alkalommal felmondja és kiadja végrehajtónak az ügyet...

2010. nov. 4. 12:49
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

A törlesztőd jellemzően nem változott. Ugyanúgy x CHF-et vagy y EUR-t fizetsz a banknak, mint a hitel felvételekor...

A hitelszerződésben benne van, hogy az adós a hitel árfolyamkockázatát MEGÉRTETTE ÉS TUDOMÁSUL VETTE. Akár hatvanszorosára is növekedhet a törlesztőbe fizetendő összeg...

2010. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aha, te tudod, mi szerepel a szerződésben. Hát nem ez. Hogy 200-300% is lehet a törlesztőrészlet az árfolyam miatt, max 10 %-ról beszélt akkor.


De nem is erről van szó, hanem arról, hogy a devizával bajba jutottakat szeretnék védeni, vagy csak azt, aki konkrétan lakáscélra vette fel, ez kiderült már, ha alaposan megnézi valaki a törvény szövegét.


Nem hiszem, hogy bármivel védendőbb, jobb, vagy rosszabb aki ilyen, vagy olyan deviza hitelben van bajban...


De tudod mit, kösz az okoskodást, szia.

2010. nov. 4. 13:03
 5/9 Réti bubuzér ***** válasza:

A tévés, autós kommentemre csak annyit, hogy ugye ne vegye magára, kinek nem gatyája...

És sajnos nagy árat kellett ezért fizetnie sok embernek, hogy megtanulja, hogy NEM írok alá semmilyen papírt, amit nem olvastam végig és nem értettem meg.

A devizahitelesek gyakorlatilag belementek egy olyan szerződésbe, ahol kapnak bizonyos összeget, de a szerződéskötéskor senki sem tudta megmondani, hogy mennyi lesz pontosan a visszafizetendő összeg. Utólag meg ugye lehet szomorkodni, hogy mit hogy kellett volna... reméljük ez valamelyest megtanított pár embert egy s másra.

2010. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bírom ezt a nagyon okos világlátást.

A bank előszeretettel tájékoztat félre, ez a jó szokásuk rég megvan.

2010. nov. 4. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:
10%-ról BESZÉLT, vagy írt? Mert a szó még az üzleti életben is elszáll. Ha meg le van írva, hogy a törlesztőrészlet Forintban számolva árfolyamváltozás esetén maximum 10%-kal változhat, akkor máris irány reklamálni. Ugye, hogy nincs ilyen? Igaz: néhány éve senki sem számított erre. Az árfolyamváltozásra. Én speciel azért nem vettem volna fel hitelt, mert ki garantálja, hogy 5 év múlva lesz munkahelyem, nemhogy 20 év múlva? És ezt viszont lehetett (volna) sejteni. Persze a bankok próbálták az ügyfeleket rábeszélni kockázati és egyéb biztosításokra, amik nyilván lehúzásnak tűntek. Utólag persze könnyű okosnak lenni.
2010. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Réti bubuzér ***** válasza:

Érthető a csalódottságod, de sajnos le kell nyelni a békát... Ha valamit el akarsz adni, te sem a negatív tulajdonságait fogod reklámozni. A bank se hülye, nem azzal csábította az ügyfeleit, hogy ez mennyire kockázatos, hanem azzal, hogy mennyire olcsó. A többit meg szépen belefoglalták a szerződésbe.

A további tájékoztaás pedig a hitelügyintéző feladata lett volna, de ők meg jutalékos rendszerben kapják a fizetést. Szóval maradtál magad, neked kellett volna mindent elolvasni és értelmezni. És ez érvényes mindenre. EGYEDÜL vagy, az üzletben ne számíts egy kicsi jóindulatra se, ha valami nem klappol, NEKED kell utánajárnod.

2010. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még a válság előtt vették fel a hiteleket (köztük én is lakásra), és senki sem sejtette, hogy gazdasági válság lesz, és az ilyen mértékű. Átolvastunk minden papírt, nem volt drága a törlesztő, ha éppen nem volt állásom, a félretett pénzemből tudtam fizetni, tehát átgondoltuk. De mikor már megúsztam a válságot és a magas frank árfolyamot,a kedves fideszes politikusaink, két beszólással úgy felemelték a deviza értékét, mínt annak előtte soha, és most mint aki segíteni akar (nem valószínű hogy a lelkiismeret)segély csomagot nyújtanak azoknak, akik pont miattuk adósodtak el, na szép dolog.

Eddig csak a lakáscélú hitelekről volt szó, hogy azoknak segít az új törvény.

2010. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!