Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem kap büntetést az,...

Miért nem kap büntetést az, aki megsérti a magyar helyesírás szabályait? Simán megérdemelne egy szabálysértési eljárást.

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Mert akkor az ország lakosságának 99,99 %-a börtönben ülne... :P

Viccet félretéve: arra valóban lehetne valami szankció, ha sajtótermékek hemzsegnek a helyesírási hibáktól. És itt most nem a blogokra, meg a felhasználói kommentekre gondolok, hanem az írói, újságírói munkákra.

2010. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
milyért kapna hm??!! aszért mert walaki nem tud hejjesen irni?
2010. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Azért, mert:

1. tönkrevágták az oktatási rendszert azzal, hogy nem lehetett buktatni és a szöveges értékelést a gyerek nem vette komolyan, és ha nem tanult is továbbmehetett, sőt, ha valakinek a valakije, még akkor is továbbmehet, ha amúgy lehetne buktatni

2. van, aki részképességzavar miatt nem tud helyesen írni, és nem tud megtanulni soha helyesen írni, akárhogy gürcöl

2010. nov. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%

Aki akar úgyis kedve szerint fog rövidíteni sulin kívül.

Mondjuk kinőttem már az ált. suliból de igazán nem izgat h mit sértek meg. Ha lenne is ien törvény én akk is úgy írnék ahogy kedvem van.

18/F

2010. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
És kedves nagyokos kérdező, hogyan lehetne bizonyítani, hogy nem elírás, elgépelés, hanem ténylegesen megsértett szabályról van szó?
2010. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nekem egyetemen vegyészmérnöki szakon volt egy osztálytársam, akitől 1x kaptunk egy köremail-t, és az egyik szó megragadt bennem: "csinájjátok". Kiderült, hogy nem poénos elírás volt a dolog. Később is voltak hasonló megnyilvánulásai. A szakmai vizsgákat nem befolyásolta, így van diplomája. Na most akkor miről beszélünk? (ja, és nem kisebbségi volt; azt a réteget már meg sem merem említeni, mert amikor a buszon meghallom, hogy "kapackoggyál mán", na ki tudnék ugrani) :)


De hogy büntetni? Milyen formában? Mivel bizonyítod, hogy pl. ezen az oldalon kik voltak azok, akik rosszul válaszoltak Neked?


De ez kissé relatív dolog. Van olyan rokonom, akinek csak 4 általánosa van. Amikor Ő még gyerek volt, nem volt kötelező a 8 általános csak 4, így (mivel lány volt) mennie kellett ki dolgoznia a földekre kapálni, aratni, stb. Most Őt ezért nem egészen lenne etikus megbüntetni...

2010. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Ez egy új adóforma lenne ?
2010. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Iqzqadvan! Bünntetést nekije, akki nem tudszépen irni! A hejjesenirrrás sza bájaitt mindenginek begell tartanni :)
2010. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Aki szerint bűn a rossz helyesírás, az követi el a legtöbb vesszőhibát. Mindig van egy olyan, aki kikel a rossz helyesírás ellen, aztán kiderül, hogy ő maga sem tud kifogástalanul írni. Engedtessék már meg az, hogy ne az írása alapján ítéljünk valakit, hanem emberi kvalitásai alapján! Szégyen ez a kukacoskodás.
2010. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Én nem büntetném mert ahogy többen is írták nem megoldható több okból is.

De vissza hoznám azt ami régen alapkövetelmény volt bizonyos szakmáknál,munkáknál.Például:

Régen aki a tévé lépernyője előtt volt,és emberek százezrei láttál nap mint nap attól elvárnám,hogy szép beszédű legyen.(ne legyen pösze,ne selypítsen)

A megjelenése is legyen normális.Egy totál kancsal embertől még a halálhír is komikusan hangzik.

Az újságírásnál alap követelmény lenne a helyesírás,hiszen mi hétköznapi emberek ebből is tanulhatunk..Nem engednék le egy cikket sem olyan újságírótól aki nem tud helyesen írni..Itt nem az elírásra gondolok,hanem a sorozatosan elkövetett helyesírásra.(muszály = ezt a szót ilyen formában többször olvastam újságban)

Maradjunk még egy kicsit a tévénél.Ugye mostanában egyre több és érdekes adások vannak.Főleg a természettudományos adásoknál. Nagyon sokszor én magam is meglepődöm amikor a narrátor (vagy a fordító aki dolgozik) egyszerűen rosszul fordít bizonyos szavakat. Ilyen munkakörben bizony elvárnám a megfelelő idegen nyelvtudást..A narrátor hangjára is elvárnám a szép,értelmes beszédet. Pl: Kautzky Armand nagyon jó narrátor,ahogy Erős Antónia is jó megjelenésű,és szép beszédű bemondónő..

Szóval én nem büntetnék,csak szigorú feltételeket szabnék,hogy ki dolgozhat ilyen szakmában...

2010. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!