Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám halála után, hogy...

Édesapám halála után, hogy tudok hozzáférni az OTP számláján lévő összeghez?

Figyelt kérdés
Az egyedüli örökös én vagyok, viszont meg fogok egyezni a feleségével az ingatlanon és az ingóságon, de a bankszámlán lévő csekély pénzre szükségem van. Attól félek, hogy a hagyatéki leltárnál leltárba adom a bankszámlát, akkor a hagyatéki tárgyaláson a feleség is megtudja és követelni akarja ezt is. Hogyan tudnám ezt elkerülni, a bankban ha fel akarom venni a pénzt, akkor ahhoz mi kell?
2010. nov. 18. 22:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
A bank nem adja ki neked a halotti anyakönyvivel. Hozzáférsz a pénzhez, átutalhatod magadnak, de ekkor kivonsz vagyont a hagyatéki tárgyalásból tudatosan (bár te vagy az egyetlen örökös, de akkor is...), ez pedig nem legális. Tehát megteheted, de megütheted vele a bokádat... Tök feleslegesen ráadásul, mivel az exnek sem ebből, sem semmiből nem jár semmi, ami apukádé volt. Ha jótékonykodsz felé, az a te dolgod, ha nem akarod, nem magyarázod el a szitut, de nehogy már még ő dirigáljon, mit ajándékozol neki és mit nem.
2010. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megtudtam, amit akartam!

Be fogom mondani akkor a számlát és a pénzt a hagyatéki leltárnál.

Viszont szerintetek az gond, ha levettem 500.000 Ft-ot a temetés és az a körüli költségekre? Számlákat kérek.

2010. nov. 18. 23:33
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha átutaltatod magadnak, nyoma marad, bankszámla-kivonaton. Ezt vidd a hagyatéki tárgyalásra, így látható, hogy nem eltüntetni akartad. Nem elég a "bemondás" egyébként.


Kérdés, hogy az örökhagyó a feleségével a váláskor megosztotta-e a vagyonközösséget, mert ha nem, az özvegynek (illetve a volt feleségnek) még lehetnek vagyoni igényei veled szemben.


egy ügyvéd

2010. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egy ügyvéd is hozzászólt, köszönöm neki is.

Édesapámék elváltak, viszont a vagyonmegosztás nem zárult le apám haláláig. Ilyen esetben, hogyan alakul a vagyonmegosztás, ha az egyik fél meghal? Egy illetékes valami olyasmit mondott, hogy a hagyatéki eljárás keretében folytatódik tovább, és itt a hagyatéki eljáráson fogunk megegyezni is az ingatlanon és ingóságon.

Viszont ez az illetékes azt is tanácsolta, hogy a hagyatéki leltáron ne jegyezzem be ezt a bankszámlaszámot, csak ha szóba hozzák, és az ebből a pénzből fizetett temetési számlákat se mutassam be, csak ha szóba kerül a számla. Nos, ha én erről nem szólok, és közben felveszem a pénzt atm-ből bizonylatokkal, akkor bajom lehet belőle? Utólag, ha firtatják, akkor mit tehetek? A temetési költségeket is ebből fizettem.

Én csak azért akarom felvenni, mert tényleg ebből fizettem mindent, és nem akarom, hogy a volt felesége tudjon róla, mert ő tehet édesapám haláláról, és igazán pénzéhes.

2010. nov. 22. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!