Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelethetem? HELP! ( bővebbe...

Feljelethetem? HELP! ( bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Régebben jártam egy sráccal,aki először rendesnek tűnt.Mikor elkezdtünk találkozgatni még normális volt,de utána kicsit furább lett..Kihasználta azt hogy tolószékes vagyok és megerőszakolt,utána megfenyegetett hogyha nem járok vele akkor én szívom meg.2 hónapig jártunk,az alatt 2x megütött.Miután szakítottunk fenyegető leveleket küldött (e-mail) hogyha ezt elmondom bárkinek is megveret/megver,és az e-mailokat is töröljem ki.Azt hazudtam neki hogy kitöröltem őket(mert felakartam jelenteni és bizonyítékot akartam),de ő feltörte az e-mail fiókomat és látta hogy nincsenek kitörölve,akkor megint megvert.Utána eltűnt 2 évre,akkor ismerkedtem meg egy fiúval de sajnos vele csak msn-es kapcsolat működött..De ez mind1.1 hónapja megint feltűnt az a srác aki régebben fenyegetett,és most is fenyeget hogyha ma nem találkozom vele akkor megszívom,ráadásul olyan helyen akar találkozni ahol egy lélek sincs..Nagyon félek tőle! Szerintetek bizonyítékok nélkül is feljelenthetem vagy nem?:(
2010. nov. 23. 11:25
 1/6 A kérdező kommentje:
egyébként 18 éves lány vagyok.
2010. nov. 23. 11:26
 2/6 anonim ***** válasza:

SOS. Hívd fel a helyi, vagy az Országos Rendőrkapitányságot.

(Tel. szám a helyi telefonkönyvben vagy [link]

a tel. kezelőnek vázold a problémádat és kérd meg, hogy kapcsolja a megfelelő ügyosztályt.

Ott mond el, részletesen a történteket.

Biztosan fogsz tanácsot, és segítséget kapni ahhoz, hogy csőbehúzzátok azt a szemetet.

2010. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehetsz bejelentést a rendőrségen, de ahogy szokták mondani, "Csak akkor tesznek bármit is ha már vér folyik.".

Mondjuk annyiból jó ötlet, hogyha bajod esik akkor lesz első számú gyanúsított, de csodát ne várj a rendőröktől. :(

Érdemesebb egy pár fiú haveroddal vagy apukáddal ellátogatni ehhez a kis p*cshöz. Beszélgessetek el vele, ne hagyd magad megfélemlíteni és eszed ágában se legyen elmenni erre az kietlen helyre.

2010. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha most tudsz bizonyítékot bemutatni, akkor zaklatásért feljelentheted.

A régebbi ügyben bizonyítékok nélkül nem nagyon érdemes feljelenteni, mert ha nem tudod bizonyítani, hogy mi történt és nem ítélik el, akkor a perköltséget is neked kell fizetned, meg még fel is jelenthet vádaskodásért.

Nincs egy felnőtt a környezetedben akitől segítséget kérhetsz? Apukád, nagybátyád, bátyád, unokatesód?

2010. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Maximum anyutól tudok segítséget kérni,mert apu németországba lakik tesóm meg nincs..csak az a baj hogy anyunak nem beszéltem erről mert félek hogy nem hinné el:S de a mostani e-mail megvan amit utoljára küldött,az bizonyíték..:) szerintem holnap be megyek a rendőrségre.
2010. nov. 23. 11:55
 6/6 anonim ***** válasza:

vagy kérj segítséget, a helyi mozgáskorlátozottak irodájában. Ők is biztosan tudnak segíteni, hívatalból tudják, hogy a rendőrség melyik osztályához kell fordulni.

Fordulj hozzáuk bátran.

elég, ha a fenyegetettségre, zaklatásra, tettleges bántalmazásra hívatkozol, a nemi erőszakról nem szólsz, mivel az lehet, hogy időközben már hatályát is vesztette...

2010. nov. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!