Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg szeretnék venni egy...

Meg szeretnék venni egy ingatlant, de nincs rajta a földhivatali térképen, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Kinéztem 5 egymás mellett lévő telket, mindegyiken van épület, kissé elhagyatott, már évek óta nem laknak ott...


Bementem a földhivatalba megnézni a térképen a helyrajzi számot, és kikérni a tulajok nevét...

A földhivatali térképen van egy telek hrsz-al, és mellette 4 üres "kocka", hrsz nélkül...

Ez hogy lehet? Ott van a bekerített telek, rajta az épület, és a földhivatalban nem szerepel, nincs helyrajzi száma...


2010. nov. 27. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor az közterület.
2010. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Be van kerítve drótkerítéssel, az épületek zárva vannak...

Kb. 50m*100m, 5 telek-épület van rajta...


Valaki csak felépítette valamikor (kb. 70-80-as évek), azt nem értem hogy van-e tulajdonos, ha a földhivatalban csak üres kockák vannak hrsz nélkül?

2010. nov. 27. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a helyi önkormányzatnál vagy kocsmában érdeklődj. Valamelyik hely segítségével biztos célba érsz.:)
2010. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Be van kerítve drótkerítéssel, az épületek zárva vannak...

Kb. 50m*100m, 5 telek-épület van rajta...


Valaki csak felépítette valamikor (kb. 70-80-as évek), azt nem értem hogy van-e tulajdonos, ha a földhivatalban csak üres kockák vannak hrsz nélkül?"


Van. A közterület tulajdonosa a helyi önkormányzat.

2010. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!