Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha betörnek hozzám, és a...

Ha betörnek hozzám, és a kutyám megtépi a betörőt, akkor tényleg én vagyok a felelős?

Figyelt kérdés

Van erre valami törvény?

Mostanában elég sok a betörés a környékünkön,és utána érdeklődtem,hogy ilyenkor mi van,ha a kutya megharapja a betörőt,és azt mondták ez az én felelősségem lenne.

De miért?Ha a kapu kulcsra van zárva,és ha kinn van,a Vigyázz a kutya harap! tábla,és valaki még így is képes bemászni,akkor szerintem igenis megérdemli az illető,hogy megharapja a kutya.

Nekünk rotink van,szeretjük,de végül is azért van ilyen kutyánk mert van tekintélye,és hogy őrizze a házat,és szerintem ha egy idegen bejönne,nem szívesen fogadná!


2010. nov. 28. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért házőrző a kutya,hogy védje a házat. Aki pedig rossz szándékkal megy be megis érdemli. És azoknál a cégeknél, ahol őrző védő kutyát tartanak, biztosan nem a céget fogják perelni, mert elfogta a betörőt. Ebből induljál ki. Mindenki úgy védi a vagyonát ahogy tudja. Ahol élek van két roti, micsoda két véreb, de a kapura ki van téve a tábla. Aki meg bemegy lássa kárát. Az óvintézkedésetek megtörtént, a kaputokon kint van a tábla.
2010. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Jó kérdés, ugyanis ha betörnek hozzád és nem bántanak akkor te nem érhetsz hozzá a betörőhöz. Ha megtámad akkor max annyival támadhatsz vissza mint amivel ő támad vagy gyöngébbel.

De fel se tarthatod az embert mert ha nem engeded ki a házból akkor feljelenthet akadályozásért (vagy hogy hívják).

2010. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vonnak felelősségre a törvények szerint.
2010. nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Pár éve történt:

Társasházban lakunk. Egyik felettünk lakó szomszéd szembetalálkozott a lakásában egy idegennel. A betörő kirohant a lakásból, a szomszéd futott utána pizsiben. Apám éppen akkor vitte le a kutyánkat sétáltatni. A szomszéd kérte, hogy segítsen megállítani. Beszorították egy sarokba, a kutyánk pórázon volt, fegyelmezetten várt a betörőtől 2-3 méterre, amíg kijöttek a rendőrök. És mi történt?! Kioktatták apámékat, hogy a kutya fegyvernek minősül. Megkérdezték a betörőt, hogy akar-e feljelentést tenni ellenük. Nem akart és szabadon elmehetett. :S

2010. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Kedves második, ne haragudj, de tömény hülyeséget írsz.

Ha hívás nélkül, pláne mondjuk zártöréssel jön a házamba,

már fenyegetve érezhetem a testi épségem, és MINDEN eszközzel védhetem magam, az arányosság mérlegelése nélkül. Persze meg nem ölhetem.

A támadót a rendőrség kiérkezéséig visszatarthatom, ebbe aztn sok minden belefér.

szóval, ha Te így tudod ahogy írtad, ne próbálkozz nálam!DD)

2010. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!