Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van a gyanúsítottnak...

Miért van a gyanúsítottnak több joga, mint a sértettnek?

Figyelt kérdés

Ez kész téboly, nem elég, hogy kifosztott, még azt hittem, hanyatt dobom magam, amikor mondja a nyoimozó, hogy én csak illetékbélyegért kaphatok iratmásolatot, de a gyanúsított meg ingyen.


Ja és kb 30 ezer Ft lenne... nagyon durva.


Sztetek ez normális? Nem elég h kifosztott, most még minden engem súlyt jogszabályilag is, ő meg röhög a markába?


2010. nov. 29. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én azt tartom botrányosnak, hogy az állam ebből is hasznot húz, és horror tarifáért árulja a fénymásolatot kiszolgáltatott embereknek.
2010. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen, hát az külön szép, igen drága a fénymásolás náluk ...
2010. nov. 29. 20:14
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
azért mert a vádlott mindaddig ártatlan ameddig bűnössége be nem igazolódik
2010. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

éa a sértett meg csak szívjon? nem elég h ez az állat tönkrevágja az életét, még utána úgymond legálisan is lehúznak?

meg én azt nem értem, ha egyszer a gyanúsított kaphat, akkor a sértett miért nem kaphat másolatot ingyen?

2010. nov. 29. 20:39
 5/15 A kérdező kommentje:

+

jut eszembe, err enem lehet ilyen esetben illetékmentességi kérelmet előterjeszteni? hiszen pont arról szól a bűncselekmény, hogy az utolsó Ft-omat is elszedte, és a napi meglélhetés se nagyon lehetséges, akkor egy ilyen helyzetben is kapásból ügyvéd elvisz egy vagon pénzt + még ezért is tízezreket várnak el? mégis miből? erre nem létezik valamilyen áldozatsegítő szolgálat?

2010. nov. 29. 20:42
 6/15 anonim ***** válasza:

"azért mert a vádlott mindaddig ártatlan ameddig bűnössége be nem igazolódik"


Akkormeg fizessen ő is harminc ezret az iratokért.

2010. nov. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A sértett is csak a rá vonatkozó iratokról kaphat, azon nyomozati cselekményekről készült iratokból, amelyeknél jelen lehetett. A másolás oldalanként 100 Ft-os bélyegért történik. Nem hiszem, hogy 30 ezer forint lesz... kaphatsz a feljelentésből, a tanúkihallgatásból, a Rád vonatkozó szakértői véleményből és a szembesítési jkv-ekből, amelyeknél jelen voltál, másból nem.
2010. nov. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szemben a gyanúsított mindenből kaphat ingyen - sajnos. Hidd el, nem örülnek ennek a rendőrségen sem...
2010. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

de figyi, a nyomozóval már összeszámoltuk és bizony 30 ezer felett lesz a végösszeg, de nem értem, amitz valaki írt, mert pl olyat is lemásoltak már nekem, ami akkor eszerint nem engem illetne, azaz pl a gyanúsított 25 oldalas baknszámlatörténetét, amit kikértek hivatalosan (na mellesleg ez még nincs is benne a 30 ezerben ... és hát egy szembesítés is 14 oldal lett ám, szóval hidd el, baromi sok!) na meg nem akarok itt konkrét részleteket, de hidd el, van még szintén egy adag, amiről nem tudom h kikérjem-e, de szintén újabb 70 oldal :(


egyszerűen horror

2010. nov. 30. 13:33
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert Magyarországon ez a trendi!

Minél nagyobb kártevő vagy, annál könnyebbé teszi az "állam" az életedet. Erre "szavazgatnak" csökkent értelmi képességű tömegek 1990 óta.

2010. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!