Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A diákmunkára milyen korlátozá...

A diákmunkára milyen korlátozások vonatkoznak 18 éves kor alatt, illetve fölött?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

18 év alatt nem foglalkoztathatnak éjszakai műszakban, ami azt jelenti: este 10-től reggel 6 óra közti időszakban. Aztán 8 óránál többet nem dolgozhatsz per nap. Illetve értelemszerűen nehéz fizikai munkát nem adhatnak.

18 éves kor felett tulajdonképpen mindent lehet, értem ez alatt, hogy amit fentebb írtam, semmissé válik. Törvényesen mindent szabad, persze amit te is akarsz és elvállalsz.

2009. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ:)
2009. jan. 18. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
én voltam a R...usznál, ott finoman fogalmazva sincsenek ezek a szabályok betartatva...
2009. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha esti sulit végzel, nem dolgozhatsz diákmunkásként!
2009. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, örülök hogy segíthettem. Én is dolgoztam a ré..sz-nál, és nem volt semmi problémám velük (18 év felett dolgoztam éjszakai árufeltöltőként, ami könnyű fizikai munkának minősült). Végülis ők csak kiközvetítik a munkát, bár tény, hogy oda kell figyelniük, kinek milyet ajánlanak, kikkel szerződnek le. Szerintem korrektek, ha mégsem, hát nem szabad elvállalni!
2009. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!