Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet még olyan pincét csináln...

Lehet még olyan pincét csinálni, mint régen, hogy nem a ház alatt, hanem a kert alatt? Régi parasztházak udvarán szokott lennni.

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
ha ásol egy jónagy lyukat a kertbe és bebetonozod a falait kééész
2010. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De tervrajzzal,meg mindennel gondoltam,törvényesen!!!
2010. dec. 7. 20:18
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
simán.
2010. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25 vagy 30 m2 alatt nem kell engedély, legalábbis a garázsnál így volt:)
2010. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És mit kell erről tudni?

Mekkorát,milyen mélyre(minél mélyebbre szeretném,a hőmérséklet miatt)stb lehet?Rendeletet írnátok?

2010. dec. 7. 20:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Valaki tudna linkelni egy ilyet?
2010. dec. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legpontosabb választ akkor kapod, ha bemész a helyi polgármesteri hivatalba és utána jársz. Ott meg tudják mondani, hogy mi engedélyköteles és mi nem. A beépítettségi szabályok is településenként mások.
2010. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2010. dec. 9. 18:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó mérnököt kell megbízni vele, mert ha kifogsz egy talajvíz vagy egyéb forrást, könnyen föld alatti víztárolóvá válik. Ott lent ugyanis már nincs hová elvezetned a vizet.


Amúgy tetszik az ötlet, én is gondolkodtam már hasonlóban.:)

2010. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát,mérnököt nem fogadnék,mert a gatyám is rámenne,de tervrajz,ha kell,és ásnék egy lyukat,körbe,alul-felül beton.A föld alatt szeretném,a lehető legmélyebben, rácsosnak szeretném az egész alját,és kb 3,5m belső magasság a rács alatti résszel együtt.A rács alá folyhatna le a víz,és onnan egy szivattyúval ki lehetne nyomatni az árokba,nyáron locsolásra.Mindenhol leszigetelnénk,a lehető legjobban.Mivel mélyen lenne,ezért kéne fűteni is,amit nyárom napkollektorral,télen még nem tudom,mivel lehetne a lehető legolcsóbban megoldani.Amúgy siklókat szeretnék ott tartani,mert nem tudnám a házba hova tenni őket,és van,aki fél is tőlük.Sajnos még nincsenek.


Ez az egész is még csak terv,mert még nem is érdeklődtem a helyi önkormányzatnál,ki sem számoltam,mennyibe lenne,és igazából pénzügyileg sem állok olyan jól,hogy milliós vállalkozásokba kezdjek.Ez csak felvetés volt,és valószínű,hogy nem is lesz megvalósítva soha.

2010. dec. 14. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!