Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánlaksértés-e? (többi lent)

Magánlaksértés-e? (többi lent)

Figyelt kérdés
Amennyiben Én mint tulajdonos egy horgászstéget bent a vízben elhelyezek, a szükséges jogi intézkedéseket megteszem(mederhasználati díj, vizsga, tábla) és egy idegen a stégre felmegy, felszólításomra nem távozik, magánlaksértést követ el? (Vízi)rendőrséget értesíthetem? Mi az ide vonatkozó jogszabály?
2010. dec. 9. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha mindent lepapiroztál tényleg, akkor igen, magánlaksértés és rendőrt hivhatsz.
2010. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és a 107-et hívjam vagy pedig a balatoni vízirendészeti rendőrkapitányságot(84 / 310 712)?
2010. dec. 9. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a 107et. Nem a vizzel/vizben van probléma, hanem sima jogi eset.
2010. dec. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem magánlaksértés. A stég ugyanis nem lakás, nem bekerített zárt hely. Itt legfeljebb birtokháborítás miatt indíthatsz eljárást. Először a jegyzőtől,majd ha az ő határozata nem tetszik a bíróságon támadhatod. A szabályok a Ptk. 180. §-a környékén vannak, bocs de most nincs kedvem pontosan megnézni a szakasz számot.
2010. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok köszi:)
2010. dec. 11. 17:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!