Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beltag vagyok kaphat táppénzt?

Ha beltag vagyok kaphat táppénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha beltag vagyok a cégemben, de közben gyes-en vagyok még, közben terhes leszek akkor veszélyeztet terhesként elmehetek táppénzre ? Jogosult leszek rá?


2010. dec. 10. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha éppen gyesen vagy az olyan mintha dolgoznál. Ha beltagként fizeted magad után a járulékokat az is olyan mintha dolgoznál
2010. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A pontos helyzet az hogy jelenleg itthon vagyok első gyermekemmel még gyed-et kapok (passzív gyed-et) 2011.06.30.-ig viszont nyárra terveztük a 2. babát illetve a probálkozást! :)


Viszont 2009.07.13.-án már megszünt a munkaviszonyom a cégnél ahol dolgoztam.


Van egy cégem mint írtam ahol beltag vagyok és arra gondoltam h kapjak gyed-et a 2. baba után is h szünet nélkül ahogy letelik 06.30.-án a passzív gyed-em júli 1.-től bejelenteném magam a saját cégembe és fizetném a járulékokat!


viszont ha esetleg hamar sikerülne teherbe esnem mondjuk augusztus akkor utána elmennék táppénzre addig amig meg nem szülök.


Csak kérdés mi alapján kapnék táppénzt?

és mi alapján utána gyed-et?

2010. dec. 10. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nem ennyire egyszerű ez. Ahhoz, hogy gyedre jogosult legyél a szülést megelőző két évben legalább 365 biztosított nap kell. A passzív gyeden töltött napjaid ebbe nem számítanak bele, mert nincs mögötte munkaviszony. Legalább a tervezett szülés napja előtt egy évvel be kell, hogy jelentsd magad. A táppénz sem úgy megy, hogy bejelented magad és utána rögtön táppénzre mész. Csak annyi nap táppénzre vagy jogosult ahány biztosított napod van.
2010. dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hu ... hát ez tényleg nem egyszerű!

és az a legborzasztóbb számomra h becsületesen dolgoztam végig, csaképp olyan főnököm volt aki ezt megkövetelte h ki kell h lépjek! :( 6 éve folyamatosan dolgoztam 2004.10 óta


Na én gondom. De köszönöm szépen a válaszod! Még nem tudom mit tudok majd tenni de ennyi járulékot kifizetni áááá :(


köszönöm még egyszer!

2010. dec. 10. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!