Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy amerikai állampolgár...

Ha egy amerikai állampolgár feleségül vesz egy brit állampolgárt, akár Nagy-Britannia, akár az Egyesült Államok területén, akkor mindketten brit-amerikai kettős állampolgárok lesznek?

Figyelt kérdés
Fiktív kérdés!
2010. dec. 17. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyikük sem.
2010. dec. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan nem, meg lehet kervenyezni egyik vagy masik orszagban a letelepedest attol fugg melyikben akarnak elni /tartosan/ es ott a masik kerheti az allampolgarsagot aztan ha megkapta lehet a masiknal is ugyanezet eljatszani stb. bar sok ertelme nincs csak ha munka stb ugyben van ra szukseguk. pl egy Amcsinak jol johet egy unios allampolgarsag ha sokat jar az eu ban es pl vallakozni is szeretne. Egy Amcsi allampolgarsag meg rengeteg vedettseget ad szerte a vilagban.
2010. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hogy lennének már? dehogy is
2010. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy is. Egyikük továbbra is brit állampolgár marad, a másikuk meg amerikai. A gyermekük meg annak az államnak a polgára lesz, amelyiknek a területén születik.
2010. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vagy akkor kérdezem úgy, hogy legálisan lakhat-e, és dolgozhat-e, a másik ország területén, anélkül hogy az adott ország állampolgára legyen? PL. a brit állampolgár kap ilyenkor zöldkártyát az USA-ba, stb.?


Csak érdekel, hogy működik ez a dolog...

2010. dec. 18. 12:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Házastársi jogon kaphat zöldkártyát, de úgy tudom, elég sok vegzálásnak van kitéve (rohadt nehéz bizonyítani, hogy nem csak zöldkártya miatt, falból házasodtak össze, hallottam olyanról, ahol konkrétan az esküvő és a nászút képeit megnézték a hivatalnokok, és azt kérdezgették, miért csak ilyen egyszerű esküvő volt, pedig nem a zöldkártyáért házasodtak össze, csak nem volt annyi pénzük).
2010. dec. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Akkor végül is, hogyan tudják teljesen bizonyítani?

2010. dec. 19. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!
2010. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!