Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehát nincs törvény kedvezmény...

Tehát nincs törvény kedvezményre ha nem tudja az ember visszafizetni a szociális segélyt? A kismamákat nem védi semmi?

Figyelt kérdés
Azért követelik vissza az egy havi segélyt,mert elmaradt az igazolás a munkaviszony fenállásárol.Már dolgoztam ezért kissebb összeget kaptam,minden honapban igazolást kellett volna küldenem,de ez véletlenül elmaradt.Mivel dolgoztam,igy elkerülte a figyelmemet.Most meg fizessem vissza,ha ezt tudom...Ha vissza tudnám fizetni nem igényeltem volna.
2009. jan. 27. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

??? De van rá törvény: A jogtalanul felvett szociális juttatást vissza kell fizetni.

Vagy olyan törvényt szeretnél, amely arról szól, hogy a jogtalanul igénybe vett szociális juttatásokat ne kelljen visszafizetni? Szerintem ilyen törvényt leginkább vezetőink szeretnének, hogy legalizálják tevékenységüket, de hál'Istennek erre nincs lehetőség...


Amúgy eseti elbírálással, méltányosságból kaphatsz akár részletfizetést vagy egyéb kedvezményt. Írj nekik. Azzal is húzhatod kicsit az időt, míg fizetést kapsz vagy valami más megoldás nem lesz.

2009. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

most jogtalanul is vetted igénybe, vagy csak elmaradt a jogosultságod igazolása? Mert nem mindegy.


Az elöbbi esetben talán lehet részletfizetést kérni, az utóbbiban, meg valószínűleg tudod utólag is igazolni a jogosultságodat.


Viszont biztosan nem fogják annyiban hagyni a dolgot.

2009. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem biztos, hogy arról szól, hogy a kismamákat nem védi semmi. Kismama vagy, rendben, de ennyi erővel lehetnél akár egyedülálló, esetleg nagycsaládos szülő, nyugdíjhoz közeli asszony...

Volt egy szabály, amit figyelmetlenségből nem tartottál be. Törvény nem tudom, van-e rá, de én írnék az önkormányzatnak (vagy akinek fizetned kell) egy részletfizetési kérvényt, amelyben indoklod, hogy nem volt szándékos, amit tettél, csak elfelejtetted és valahogyan igazolod, hogy mennyi a jövedelmed, erre hivatkozva kéred, hogy ha mást nem, részletfizetést engedjenek neked, mert ekkora jövedelemből nem tudod egyszerre kifizetni.

Volt már szerencsém sokféle tartozáshoz (vízműtől a közterület-felügyeletig minden szimpatikus céggel, hatósággal volt már dolgom), erre általában pozitívan szoktak reagálni, mert nem egyből úgy állsz hozzá, hogy eszed ágában sincs fizetni.

2009. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bocs de te nem hibáztál hanem csaltál
2015. okt. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!