Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy Önkormányzati rendeletről,...

Egy Önkormányzati rendeletről, honnan lehet tudni, hogy az törvényes, ill. alkotmányos-e? Ki vizsgálhatja meg?

Figyelt kérdés

Most elsősorban a parkolási rendelet érdekel, hogy ez így teljesen jól van, hogy a pótdíj x Ft, ha 8 napon belül kifizeted, de 6-szor ennyi, ha 30 napon túl?

Én azt hittem ez uzsorakamat, de a hölgy felviládosított, hogy ez nem kamat, hanem a pótdíj összege van a rendeletben sávosan meghatározva.

Ilyet lehet? Ez törvényes és csak én érzem jogtalannak.

Arról már ne is beszéljünk, hogy persze amíg nem jár le a 30 nap, addig ki se értesítenek! Ők a piros csomagot kirakták, lefényképezték és ezzel mossák kezeiket!


2011. jan. 4. 15:50
 1/1 Szaszdave válasza:
Hogy törvényes-e, az attól a törvénytől függ, amelyben a parkolás kereteit szabályozzák. Nem tudom pontosan ez melyik, de ebben nincsenek konkrét szabályok csak mértékek amin belül a rendeletalkotók mozoghatnak. Az alkotmányosság már problémásabb, nagyon komoly érvek kellenek, hogy egy paragrafusról kimond, az pl. sérti a szabadsághoz való jogot vagy a jogállamiságot. De mindezt az alkotmánybíróságnak kell végeznie, ha valaki kérvényezi. Meg is teszik a kérvénytől számított fél-egy-másfél éven belül, ahogy sorra kerül :D:D
2011. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!