Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvágtak teszveszen, átutaltam...

Átvágtak teszveszen, átutaltam a pénzt és semmit nem kaptam érte cserébe. Mit tehetek? Bőveben lent

Figyelt kérdés

Üdv!


Vaterán vásároltam egy telefont. A hírdetésben úgy szerepelt, hogy vadonat új, kártyafüggetlen használatlan és most 50%kal olcsóbb az eredeti árnál! Add hozzá blokkot is, hogy 39.990Ft-ért vette meg és eladja 19.000ért. A szállítást is ő állja!

Fix áron lehetett megvenni és volt neki belőle 10dbja.

Azt írta, hogy azért ilyen olcsó, mert céges számlára vette áfa nélkül, stb...

Vártam két hetet, hogy megjöjjön a termék, mire megjött és egy játéktelefon volt benne.

2 hét alatt az összeset eladta a gyerek. Mind a 10-et!!!

Az oldalon lévő cím nem volt a valódi címe a telefonszám nem elérhető egyedül az e-mail címe volt valós és a számlaszáma.

Írtam neki e-mailt és ez jött vissza rá!


A terméket már elküldtem, a hirdetésben nem állt, hogy a telefon nem valódi. Megtalálni úgysem tudsz és még csak feljelentést sem tehetsz, mivel a pénzedért kaptál valamit és az összeg 20.000Ft alatt van.


Szeretném a tettest valahogy lebuktatni!

Honnan tudhatnám meg, hogy hol lakik? Valóban nem jelenthetem fel? Végülis 10 embert vert át, ami már közel 200ezer Ft. Számlaszám alapján megtalálhatom, hogy hol lakik? Vagy ha bejelentem a rendőrök előkereseik nekem és visszakapom a pénzem?


Kérlek titeket segítsetek!

Sokat jelent nekem ez a 19.000Ft.

3 hétig dolgoztam érte...


Köszi!


2011. jan. 4. 16:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
57%
Tegyél feljelentést és majd IP cím alapján azonosítják. Ne töröld ki az emailt az bizonyíték!
2011. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
25%
a vatera egy szar
2011. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
73%
Irány a rendőrség. Ha többrendbeli akkor ha jól tudom egy csalássorozatként kezelik, ami már bőven 20k (de szerintem már nincs ilyen limit)fölött van. A feljelentésben pedig jelezd, hogy több emberről tudsz akik sértettek lehetnek.
2011. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%
Ja és ha utaltál neki akkor a számlaszáma is megvan, az alapján meg azonnal megtalálják. Esélye sincsen.
2011. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
46%

Besz*pta az eladód, mert szerintem azért adta 19-ért, hogy ne lehessen feljelenteni, de ezt már eltörölték, nincs értékhatár. :D

Szóval össze sem kell fogni a többi átverttel, jelentsd fel és leültetik.

Számlaszáma alapján megtalálják. Meg valahol át kellett vennie a TeszVeszes regisztrációs levelet.

2011. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
55%
Ja, egybként pénzt szerintem nem fogsz már látni. De a TeszVesz ilyenkor minden adatot átad a rendőrségnek, ha teszel feljelentést. Még az IP címét is.
2011. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
46%
El kell menni a rendőrségre és feljelentést tenni, illetve az illetékes jegyzőnél lehet fizetési meghagyást benyújtani. Nyomtasd ki a vele való levelezésedet, illetve szükség lesz a banki átutalásodat igazoló dokumentumokra. Esetleg próbálj kapcsolatbalépni a többi emberrel is, akit átvert és tegyetek csoportos feljelentést.
2011. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
23%
Most akkor a Teszvesz-ről,vagy a Vateráról van szó?
2011. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
42%
én úgy tudom, hogy eltörölték a 20e Ft-os határt! Majd írd meg mi lett a vége!
2011. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
42%
Ez az eladó most nagyon benyelte. xD El sem tudja kerülni a felősségrevonást.
2011. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!