Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az az építményadó? Kinek...

Mi az az építményadó? Kinek mikor és hoyg kell fizetni?

Figyelt kérdés
Eddig, ha nekem sose szóltak, hogy fizetnem kéne, akkor nem kell, ugye? Csak szólnának, ha nem fizetek, valakinek csak hiányozna a lé.
2011. jan. 5. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Az összege, a helyi önkormányzati építményadó rendeletben ismertetett, az önkormányzatoknál, tájékoztatók nyomtatványban megtekinthető összeg.

2011. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

bevallási nyomtatványok (az építmény tulajdonosának a kötelessége a bevallás!)

[link]

2011. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha nem is tudtam, hogy van ilyen adó, akkor hogy fizettem volna be?Az életbe nem hallottam erről. Még sose volt lakásom. Vagy, minden intézménynek kellett volna írni, hogy helló, nem kéne valamit fizessek nektek? Hány olyan dolog van még, amit kéne fizetnem, de nem is hallottam még róla?

És, mért nem írnak év végén, hogy mért nem fizettem?

2011. jan. 5. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:

"Eddig, ha nekem sose szóltak, hogy fizetnem kéne,..."


Mert nem Fideszes-fellegvár városban élsz.

Nálunk bezzeg évek óta van!

Sőt, éppen ettől az évtől emeltek rajta.

2011. jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

adó-bevallás lehetőségéről (kötelezettségről!) még nem hallottál?

A PTK. szerint; "a jog(szabály, -Törvény, -Rendelet stb.) nem ismerése nem mentesít a felelősség alól..."

[link]

[link]

2011. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ebbe hol van vagy a szja bevallásba, hogy mikor mennyit és mi alapján kell fizetni?
2011. jan. 6. 19:39
 7/7 A kérdező kommentje:
milyen adó? szjá-n kívül soha semmilyen adót nem fizettem, na meg az áfát...ezekbe nem találtam meg, hogy építményadót kéne fizetnie minden ingatlantulajdonosnak :(
2011. jan. 6. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!