Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büfékocsit szeretnénk venni...

Büfékocsit szeretnénk venni és üzemeltetni milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 22:50
 1/9 A kérdező kommentje:

Nagyon fontos lenne!!

én úgy hallottam hogy kell hozzá egy kiindulási pont ez tényleg igaz?

2011. jan. 5. 23:26
 2/9 doboszoli ***** válasza:
100%

Izgalmas lesz, én 5 éve csináltam.

Szóval:

Vásárolsz egy lakókocsit, vagy készre berendezett büfékocsit. Ami a lényeg: csak rendszámos lehet, mert le kell vizsgáztatni,(kötelező, súlyadó stb), és a neveden kell lennie, hogy majd kapj működési engedélyt.

Át kell vennie az ÁNTSZ-nek, (előre kérd ki az elvárásaikat)

A Tzoltóság engedélye is kell, amit díjmentesen adtak anno, de kell egy 6kg-os ABC poroltó, valamint egy érintésvédelmi tanúsítvány. Olyan villanyszerelő mester adhatja ki, akinek tűzvédelmi vizsgája is van. Elég kevésnek van, ezért jól megkéri az árát.

Ha minden szakhatósági engedély ok., akkor váltasz egy vállalkozóit, adószámot kérsz, könyvelőt alkalmazol, pénztárgépet veszel.

A működési engedélyt az önkormányzat adja. Ha mozgóbolt lesz, akkor azon települések jegyzőinek kell a hozzájárulása (egyenként) ahol működni akarsz, ha stabil, akkor emellett egy telephely szükséges, vagyis a magánterület tulajdonosa írásban hozzájárul, hogy a területén kereskedelmi tevékenységet folytass.

Ha alkoholt is akarsz forgalmazni, akkor a VPOP engedélye is kell, de ezt mozgóban nem engedélyezik, stabilban viszont az Önkormányzat általában nem ad engedélyt, mert épületnek veszik, és "nincs benne a (nem létező) rendezési tervben.

Ha most elindítod a dolgot, kis szerencsével őszre boldog vállalkozó lehetsz. A kocsi árán kívül olyan 300 ezret kalkulálj költségként.

Ha valami nem tiszta, kérdezz, ha tudok segítek.

2011. jan. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Neked hogy ment a büfé?Miket árultál benne? Én rendezvényekre szeretnék vele járni meg piacokra már ezelőtt pár éve is szerettem volna ezt csinálni csak akkor még kellet hozzá a fix kiindulási hely nem tudom hogy merjek e belefogni am apósomnak a nevén lenne az engedély mert nyugdíjas és ő utánna nem lenne sok a fizetni való amugy menyi lenne a havi fizetnivaló utána mármint a büfékocsi meg könyvelő meg ilyesmi.
2011. jan. 6. 14:16
 4/9 doboszoli ***** válasza:

Rosszul írtam, 5 éve csinálom. Rokkantnyugdíj mellett. Mielőtt valaki nekem esne, hogy csaló vagyok, mondom, hogy a nyugdíjam 63 ezer forint, 50 évesen, és ugyanolyan boltban vásárolok, mint az államtitkárok.

Na szóval, én ezt szezonjelleggel csinálom, egy festői szépségű horgásztó partján, Hevesben. Május 1-től a hideg beálltáig. Úgy oldottam meg, hogy a kecske is jóllakjon, magánterületre tettem, kiszedem alóla a kereket, leszedem a vonórudat, felbakolom. Így mobil marad, tehát az önkormányzatnak megfelel, de mégis "mozgásképtelen, (magyarul fogható, ellenőrizhető), így a VPOPnak is jó.

Üdítőt, sört, kávét, páleszt, jégkrémet, cigarettát tartok. Aki ellenőrizhet: önkormányzat, ANTSZ, Fogyasztóvédelem, Tűzoltóság, VPOP, Munkaügyi Felügyelet.

A könyvelővel meg kell állapodni, (10-12e/aktív hónap+ bevallás), a kocsi súlyadója, biztosítása évi 25 körül.

Ötezer párszáz /hó a járulék, nyugdíjasnak.(a passzív hónapokra is, de el lehet menni ezalatt passzív táppénzre)

Ha nyugdíjas nevén van, neki mindig ott kell tartózkodni nyitvatartási időben, ill. Téged alkalmaznia kell, ha te dolgozol. (az, hogy mit vállalsz be a te döntésed) Ha alkalmazottként vagy, akkor a járulék öl meg.

2011. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ nagyon sokat segített. És elnézést kérek hogy letegeztem.
2011. jan. 6. 23:42
 6/9 doboszoli ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem.

A tegeződés ezeken a közösségi oldalakon magától értetődő, kortól, nemtől, beosztástól, rendfokozattól függetlenül.

Sok sikert a vállalkozáshoz.

2011. jan. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Heller erdekelne h azota megy e az uzlet? Es hogyan megy? En is szeretnek vagyis most ebbe a penzkeresesi folyamatba gondolkozok. Mennyi a havi bevetep es az arukat honnan szerzed be?
2015. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Üdv! Én is érdeklődnék, egyrészt, hogy a kérdező végül belefogott-e, másrészről pedig, hogy a horgásztó partján azóta is üzemel-e és hogy megy az üzlet?
2015. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Üdv!
2018. dec. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!