Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Máshol is ilyen a munkaidőkere...

Máshol is ilyen a munkaidőkeret és így kizsigerelnek titeket?

Figyelt kérdés

3 hós munkaidőkeretet kezdtün megint, de már most az van, hogy ha-hétközben nincs vmikor meló akkor szombaton kell ledolgoznunk HA LETUDJUK MERT HA NINCS MELÓ ÉS HÓNAP VÉGÉIG NEM IS LESZ BETERVEZVE MŰSZAK SZOMBATRA(tehát nincs lehetőséged ledolgozni) AKKOR ÁLLÁSIDŐRE ÍRJÁK AZT AZ X NAPUNKAT

VISZONT HA: LENNE LEHETŐSÉGED LEDOLGOZNI DE NEM JÖSSZ BE AKKOR SZABI

ÉS AKKOR IS HA ANNYI GYŰLIK ÖSSZE (ÉS UGYE 1HÓNAPBAN 4-NÉL TÖBB SZOMBATON NEM IGAZÁN TUDUNK BEJÖNNI) HOGYHIÁBA LENNE MŰSZAK SZOMBATON DE MÉG MINDIG VAN MINUSZ NAP AKKOR IS SZABI!!!

CÉGEN BELÜL VAN 4 CSARNOK+A RAKTÁR:

A RAKTÁRBAN NINCS MUNAIDŐKERET

2CSARNOKBAN SZINTÉN!!!

kÉRDEZEM ÉN! TÖRVÉNYES EZ ÍGY?


2011. jan. 13. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy törvényes-e, de úgy emlékszem a munkavállaló a szabadságának az 1/3-ad részével rendelkezik szabadon. Nekem is a 2/3-ot változó időpontokban adja ki a cég, nagyjából a fele már "elhasználódott" idén mert munka hiányában később kezdtünk dolgozni.
2011. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy törvényes-e,mivel nem értek hozzá,de gyanítom,hogy nem.

Azt viszont én is tapasztalom,hogy a munkavállalónak minden szabályt be kell tartani,akkor is ha törvénytelen amit a munkáltató követel,a munkaadó viszont nagyon sok mindent szabálytalanul csinál.

2011. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ok, hogy a szabadság egy részével a munkaadó rendelkezik de az évi szabit max. 4-5 részre bontva szabad kiadni (nem tudom a pontos számot, járj utána). Tehát ha egy-egy napokat ír szabinak az törvénytelen.
2011. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nekem csak 20 napom van, ebből tavaj amivel ő rendelkezett az 15 a többit meg alig tudtam kivenni mert nem akartak elengedni!Más meg rinyál ha egy napot elakarnak venni a 30 napjából, útálom az ijeneket!Én nem szólok 1 szót sem(1 az mert méár belefáradtam szinte minden nap idegbajosan mek haza--->elég korai az ilyen szintű kikészülés, 2 fölösleges)úgyis az van amit ők akarnak, azt írnak arra a napra is meg a "túlórára" is amit ők akarnak! vagy nég ha azt is írnak amit mi kérünk akkor nem fizetik ki! Az egész arra jó, hogy ne keljen fizetniük! 3hónap alatt nem lesz lehetőségünk túéórázni amit ki is fizetnének mert minden ki****ott szombatunk elmegy a pihenőnapok miatt! Szivem szerint feljelenteném az egész kócerájt Mióta van egy új naplopónk azóta vannak ilyen felfordulások. Előtte is volt de nem ilyen szinten! Egy kis nyikhaj idióta az és azt hiszi ő a jani! Minden apró dologért kibassza az embereket, más piros meg csak szólt, hogy nem így kéne ezt vagy valami! ( a piros az a köpenye színe, a termelés fvezetőké) ja az a tetü itt van 2 hónapja talán!
2011. jan. 13. 16:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!