Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogában áll feljelentenie a...

Jogában áll feljelentenie a felhasznált képek miatt?

Figyelt kérdés

Nemrég készítettem egy megemlékező videót valakiről, amiben szerepelnek róla képek. Ezeket a képeket az interneten találtam. Nem állok rokoni kapcsolatban az illetővel.

Megkeresett egy igen bu*kó srác, és a következőket írta: "elgondolkozom, hogy feljelentselek e, az illegálisan felhasznált képek miatt". Tudom, szánalmas, hogy egy megemlékező videónál valaki ilyet ír, de ez történt.


Ha feljelentene, akkor jogosan tenné? Mik lennének a következményei?


2011. jan. 18. 20:16
 1/5 anonim válasza:

Ha valakinek a képét felhasználod illik megkérdezni tőle megteheted-e. Ha megemlékezni akarsz róla akkor egy hozzátartozójától.

Akármilyen jó szándék vezet, illik betartani ezt a szabályt.

Ha esetleg a srác is szerepel a képeken, akkor őt is meg kellett volna kérdezni.


Az internetre feltett képeimről eldöntöttem, hogy ott, abban a formában megjelenhetnek. De nem adtam engedélyt senkinek arra, hogy pillanatnyi szeszélye szerint, máshol, más környezetben felhasználja azokat.


Remélem érzed a különbséget.


Egyébként igen, ha engedély nélkül használtad fel az őt (is) ábrázoló képet, akkor kérhet kártérítést.

2011. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ha neten publikált képekről van szó, semmi bajod sem lehet.
2011. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A srác nem szerepel egyik képen sem. Most akkor mit higgyek?
2011. jan. 18. 21:08
 4/5 Tywin válasza:

Ha az internetről szedted a képet, pl közösségi oldalakról, akkor az illető nem tehet semmit.


Ettől függetlenül illik megkérdezni a kép tulajdonosát és azokat, akik szerepelnek rajta, hogy beleegyeznek-é, hogy felhasználd a képet.


Pl a napiszar nevű oldalon közösségi oldalakon található képek felhasználásával járatnak le embereket, kirakják az a saját weblapjukra és közröhejjé teszik az illetőt (sokszor nem alaptalanul). Hiába rinyálnak utána, hogy nem járultak hozzá, hogy felhasználják a képeket, nem tudnak ellene semmit se tenni.

2011. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A "srácnak" ehhez semmi köze. Ha az én személyemet éri sérelem (pl. visszaélnek a képmásommal, személyiségi jogaimat megsértik stb) azt csakis én érvényesíthetem, más nem.
2011. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!