Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Hogyan kell felmondani...

SOS! Hogyan kell felmondani az ügyvédi szerződést?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megelégedve vele, nem csinált semmit,hátráltatta az ügyet, rosszul adta be a papirokat. Még nem született eredmény az ügyben!
2011. jan. 21. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Megmondod neki hogy mehet a p..ba és keresel másikat.
2011. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na igen! :) Biztosítási szakjogászról van szó. A szerződés szerint 20%kell/ene/ fizetni neki a kártérítésből. Úgy adta be az orvosi papirokat, hogy nem fedte a valóságot, hátráltatta az ügyet stb. A szerződéssel kapcsolatban nem tudom hogan kell felmondani. Mi a szabály mennyit kell fizetni ha nem írtam alá erre vonatkozó szerződést. Hamarosan hívom telefonon csak nem szeretném ha bevinne a sűrűbe.
2011. jan. 21. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kérdést felteszel, akkor az ügyvéd irányítja az eseményeket. Vele beszéld meg.
2011. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Telefonon nem lehet elérni, nem tudtam,hogy nem valós papirokat adott be, nem keres, nem egyeztet semmit. Az ügyvéd felé mivel jár. Csak közlöm vele? nem tudom a menetét.
2011. jan. 21. 12:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ügyvédi megbízást az ügyfél bármikor visszavonhatja. Ez egy bizalmi viszony, s ha az ügyfélnek úgymond meginog a bizalma ügyvédjében, akkor világos hogy kiadhatja az útját.A felmondástól kezdve már nem járhat el az ügyedben, nevedben nem tehet hatályos jogcselekményeket stb. Viszont az addigi munkájával kapcsolatban felmerült költségek, díj stb jár neki.

Az már egészen más lapra tartozik, ha az ügyvéd mulasztásokat követ el és ezzel úgymond árt az ügyednek. Ezért is kötelező az ügyvédek számára a felelősség-biztosítás. De a hanyagságát és az ezzel okozott károk megállapítását stb. csak polgári perben lehetne eldönteni, az meg eltart egy darabig.

Tehát mindenekelőtt mondj fel neki előbb szóban, majd ugyanezt küldd el neki írásban is.

2011. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen írásban mond fel a megbízást. A későbbi vita elkerülése érdekében, indoklás is legyen benne. Az indoklás, persze valós legyen.

Tértivevénnyel küld el, így utólag bizonyítható az átvétel.

2011. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ügyvédi megbízás visszavonásához nincs szükség indoklásra.
2011. jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy adta be a papírokat, hogy nem fedte a valóságot, akkor én azért - a megbízás visszavonása mellett - tennék egy bejelentést az illetékes ügyvédi kamaránál is, ott azért néha alájuk nyúlnak egy kicsit...
2011. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettetek!
2011. jan. 27. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!