Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önkormányzati lakásokról van...

Önkormányzati lakásokról van szó. Adott egy szituáció, hogy van szabályozva? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy önkormányzati lakásban él egy főbérlő (anya) és albérlőnek be van jelentve a fia. Ha az anya meghal, az albérlő lép át főbérlő jogkörbe. Eddig jó? Ha igen, akkor kérdésem a következö: ha a fiú megházasodik, addig, amig az anya életben van, akkor a srác felesége jogosult lesz automatikusan ott élni a lakásban, vagy csúnyán fogalmazva, meg kell várni, amig a férj lesz a főbérlő, és be kell jelentenie a feleségét oda? Az a varia, hogy az anya jelenti be a menyét nem jöhet szóba. Előre is köszi. Ha valaki még tudja, leírhatná azt is milyen jogai vannak az albérlőnek.
2011. jan. 27. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért van albérlőnek bejelentve? Családtag! Nem? Az albérlő nem örökli autómatikusan a lakáshasználatot, ha meghal a főbérlő, de a fia talán, mint jóhiszemű jogcím nélküli lakó. A menyét, aki odaköltözik is családtagként kellene bejelenteni. Ha netán szanálnák a lakást, úgy lehetne 2 lakást is igényelni, mint külön család.
2011. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt nem értem : "ha meghal a főbérlő, de a fia talán, mint jóhiszemű jogcím nélküli lakó" és persze, anya-fia családtag de van más családtag is aki viszont nincs oda bejelentve, elvileg akkor azok nem jogosultak ott lakni, ergo, ki lehet öket onnan rakni...
2011. jan. 27. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Önkormányzatiban nem jellemző az albérlő.Ha az önkormányzat hozzájárult, hogy ott lakjon a fiú is, akkor maradhat az anya halála után is.A leendő feleséget is az önkormányzat engedélyével lehet bejelenteni oda, de ő csak bérlőtárs lesz.
2011. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az önkormányzati lakás "öröklése" nem egészen olyan mint egy öröklakás öröklése.

Vegyük azt amit te írtál.Anyud lakik ott mint főbérlő,és te is ott laksz mint albérlő..Ha anyud ne adj isten meghal,akkor az aki egy fedél alatt lakott vele(vagyis a fia) kérvényt adhat be az önkormányzathoz,hogy továbbra is szándékában van ott élni,fizetni a házra rót anyagi terheket(itt gondolok a rezsire,közös költségre stb) Ilyenkor utána néznek,hogy aki a kérvényt beadta,az tényleg használta,és használja a lakást..Ha igen akkor csak formaság az egész,és főbérlőként kezelik a tovább.

A feleség szintén csak akkor lehet a férjjel együtt főbérlő ha igazolva van,hogy ő is ott élt..

Azt,hogy más családtag is ba van jelentve,de soha 1 napot nem élt ott,az valószínű,hogy nem kap semmi esélyt..

Ezt onnan tudom,hogy mi pontosan így jártunk.A férjem az apja halála után kérvényezte,hogy továbbra is maradhasson,mivel mindig is ott élt.Elfogadták a kérelmét.Amikor mi összeházasodtunk,akkor szintén jeleztünk,hogy ettől a naptól kezdve én is ott élek,oda vagyok bejelentve.Így én is főbérlő vagyok..Előtte évekig anyám önkormányzati lakásában voltam bejelentve,de soha nem éltem ott,csak papíron.Amikor meghalt, jeleztem,hogy továbbra is igény tartok a lakásra,de elutasítottak,hogy bár ott volt a címem,de nem tudom semmivel sem bizonyítani hogy ott is éltem..(ezért végül is a férjem révén lett újra állandó lakcímem)

2011. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kedves utolsó köszi szépen a hosszu választ igy végre megértettem hogy megy ez, az más kérdés hogy rossz hir nekünk...:-S azt nem mondták hogy lehetne bizonyitani hogy valaki ott él e vagy sem?
2011. jan. 27. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 16:20 vagyok

Én anyám lakását azért nem kaptam meg,mert bebizonyították,hogy nem laktam ott.Oda voltam bejelentve,de egy szomszéd sem tudta megmondani,hogy ki vagyok..A férjemnél is kijöttek "tanulmány útra" A szomszédokat megkérdezték,majd becsöngettek hozzánk is.A lakásban egyértelmű volt,hogy én is ott lakom.(azért azt látni lehet,hogy egy lakásban hányan élnek)

Anyám esetében semmi bizonyítékom nem volt..

2011. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!