Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltem egy öröklakást...

Örököltem egy öröklakást Budapesten, én Szlovákiában élek. A hagyatéki tárgyalásig lepecsételték a lakást. Jogosan tették? SOS!

Figyelt kérdés
A lakásba jelenleg nincs bejelentve senki. Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 29. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
igen. amíg nincs meg a hagyatéki tárgyalás, addig nem kerül a tulajdonodba a lakás és ezért nem is rendelkezhetsz felette.
2011. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Való igaz, nem rendelkezek felette, de az lehet, hogy én fizetem a közös költségeket, a fűtésdíjakat, villanyszámlákat...?
2011. jan. 29. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

mivel a te tulajdonodba fog kerülni, igen.


a tulajdon nem csak jogokkal, de kötelességekkel is jár.


egyébként amíg nem a tied, nem kell fizetned semmit sem.

2011. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

viszont a hagyatéki tárgyalás után visszamenőlegesen is ki kell fizetned minden tartozást,ami esetleg van a lakáson.


ez lehet közműtartozás, jelzáloghitel bármi.


azt kell tudnod, hogy csak az örökség mértékéig vagy köteles helyt állni. Tehát, ha a lakás ér 10milliót de van rajta 15 millió adósság, akkor az 5 milliót nem követelhetik rajtad.

2011. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen addig nem kell fizetned, de szepen felhalmozodik a kozos koltseg meg ami van es azt te oroklod!
2011. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Addig is, fizetek, mint a köles!:(

2011. jan. 29. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosítsunk! Akkor kerül valakinek a tulajdonába a lakás ha a tulajdoni lapra bejegyzik.A tulajdoni lapra bejegyzésért fizetni kell addig nem is foglalkoznak vele.És persze a hagyatéki eljárásért is kell fizetni kell .
2011. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!