Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most én is fizessek egészségüg...

Most én is fizessek egészségügyi szolgáltatási hozzájárulást?

Figyelt kérdés

21 éves, nappalin tanuló, főiskolás lány vagyok. Ma kaptam csekkeket az APEH-tól (mostmár NAV :)), hogy ebben az évben ezt a szép nevű dolgot kell perkálnom a lósz*rért. Havi 5100 forintról lenne szó. Nem értem, mi alapon? Talán azért, mert fizetősön tanulok? Az nem elég? Persze hétfőig kell fizetni, ma küldték ki (jó magyar modor szerint), az ügyfélszolgálatosok már hazamentek aludni.


Nem értem!


2011. febr. 11. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, hogy erre kötelezhetnek e valakit.
2011. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köteleznek, nem önkéntes segítségnyújtásról van szó... :)
2011. febr. 11. 15:41
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem kötelező:viszont ha valami gond lesz,és kórházba kerülsz,minden költséget kiperkáltatnak veled:)
2011. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyetemre jársz tanulsz elvileg kapnod kellene diákot azzal nem kell fizetned hozzájárulást. Lehet hogy az apeh még nem tudta hogy tanulsz mikor küldte a csekket.
2011. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Van diákom október óta, ma küldték a csekket.
2011. febr. 11. 16:01
 6/15 A kérdező kommentje:
Második válaszoló meg nem volt valami leleményes. Nyilván ezért kérdezem, hogy nekem kell-e, mert egyébként tartósan beteg vagyok, tehát nálam alapvetően sanszos. (Bár 2-3 évente, ha bekerülök, hál' Istennek, ez nem túl gyakori...)
2011. febr. 11. 16:03
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetsz, nem kapsz Eü szolgáltatást. De ha fizetsz, akkor se fogsz elájulni az ellátástól.
2011. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Ne agódj akkor a csekk miatt ha rendelkezel érvényes diákkal biztosítva vagy.

Valamit elnézhetek azért kaptál csekket.

2011. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jajjj... Én azt értem, de a jogi alapja mi, hogy fizessek, mégegyszer: NAPPALIS DIÁK VAGYOK.
2011. febr. 11. 16:06
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nappalin tanulsz, nem kell fizetned.

Az iskoládtól kérsz egy hallgatói jogviszony igazolást és azt mellékelve írsz az APEHnak. Megírod a levelük iktatószámát (hogy könnyebben azonosítsák az ügyet) és kéred, hogy a mellékelt hallgatói jogviszony igazolás alapján szíveskedjenek felülvizsgálni a nyiltvántartásukat, valamint törölni a fizetési kötelezettséged, és erről az erről szóló értesíteést megküldeni a címedre. 30 napjuk van a válaszadásra, amit saját hatáskörben kétszer 30 nappal meghosszabbíthatnak.

Ezen kívül csinálsz egy ügyfélkaput, és azon keresztül meg tudod nézni, hogy hogy áll a biztosítási jogviszonyod. Könnyen lehet, hogy az iskola nem jelentette be az APEHnak, hogy nappali tagozatos hallgató vagy, de az is előfordul, hogy bejelentették, de nem rögzítették a rendszerben.

Ha nappalis vagy, a csekket sem kell befizetned (mivel törölni fogják a fizetési kötelezettség előírását), de ha nagyon parázol, befizetheted és amikor tisztázódott a helyzeted ezt a befizetést a megfelelő nyomtatványon visszaigényled (mondjuk, ennek is van néhány hónap átfutási ideje)

Ha valami nem világos, írj nyugodtan.

2011. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!