Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtható-e rajtam a...

Végrehajtható-e rajtam a felnőttkorú gyermekem bírósági perköltsége, ha a lakcíme az én lakásomra van bejelentve? Köteles vagyok beengedni a végrehajtót és elviheti a gyerekszobából -vagy akár a lakásból- az általam vásárolt ingóságokat?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ő már nagykorú a lakás minden ingóságával a tied te csak megengedted hogy otlakjon (bizinyos összeg fejében) legalább is ezt kell mondanod
2011. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Egyszer, évekkel ezelőtt az egyik lányom jutott el oda, hogy kijött a végrehajtó hozzám. Közöltem vele, a lányom csak bejelentve van nálam, nem itt él, így nincs is semmi tulajdona nálam. Szépen elbattyogott az úr.
2011. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kijöhet, és ha kijön, akkor ahogy az előttem szóló is mondta, meg kell mondani, hogy a gyermek csak "szívességi lakáshasználó" Ez a hivatalos neve a dolognak. Minden a tiéd és kész. Mondjuk a ruhákra ez nehezen mondható, de azt nem is akarják vinni. :D
2011. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak akkor, ha az adott ingóságok bizonyítottan az ő tulajdonát képezik. Az, hogy hozzád van bejelentve, semmit nem jelent.
2011. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit nyugodtabb lettem.
2011. febr. 15. 13:53
 6/7 anonim válasza:
Semmiképpen nem. Nem az ő nevén van a lakás. Ami benne van az a tiéd. Azt foglalhatják, ami a nevén van. Be se vagy köteles engedni őket.
2011. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem a végrehajtónak kell bizonyítani, hogy az állandó bejelentett lakcímen fellelhető ingóság a gyermekedé, hanem neked, mint a lakás tulajdonosának, hogy NEM az övé. Kérdés, hogy mi tekinthető bizonyítéknak. Egy köztetek létrejött megegyezés jó lehet. Legjobb lenne, ha lenne mindenről számla meg adásvételi. De ez életszerűtlen.
2012. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!