Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon nem tartatják be az alkoholtörvényeket; (13-17 év közti) fiatalok nagyobb hányada rendszeresen berúg és a szórakozóhelyek sem kerülnek emiatt bajba?

Figyelt kérdés

A jogköri része érdekel csakis, azért tettem ebbe a kategóriába. Majd a kultúra, szokások témában lehet fölteszem azt a kérdést, hogy miért nem veszik ezt a szülők, tanárok, diákok komolyan; miért elterjedt nézet hogy a rendszeres ivás jót tesz; és hogy egyáltalán miért lett sikk. Meg persze különböző népek ivásszokásairól is inkább ott hallanék.


Szóval itt csak a törvény és jogköri részről érdeklődöm. Köszi.


2011. febr. 22. 15:09
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
89%
Kelet-Európai sajátság, szigorú törvényeket hoznak amit alig tartanak be, aztán időnként valami szerencsétlenen példát statuálnak, vagy ha valakivel el akarnak bánni van rá indok.
2011. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

tudok olyan helyről ahol az ilyen helyen rendőrök a kidobók, plusz az önkormányzat képviselői is támogatják, támogatták a helyműködését.


ezért működhet. kapcsolatok.

2011. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Szigorúbb büntetések kellenek vissza kell hozni a halálbüntetést fegyelem kéne mindehova
2011. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
15.44, akkor végezzünk ki minden 18 év alattit, aki alkoholt iszik? :)
2011. febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

max azokat akik kiszolgálják tudatosan őket.

de amúgy nyilván nem a lelövetés a nyerő a témában.

2011. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bumbi02 ***** válasza:
18 év alatt se illegális alkoholt inni.. az a baj hogy ezt nem lehet megtiltani. magam részéről utálom az alkoholt, viszont voltam már én is buliba, ahol láttam hogyan vesznek. vagy nem kérik el a személyit, vagy pedig megkérik azt aki előttük áll hogy vegyen két sört, vagy pedig idősebb haver megveszi mindenkinek. és így ha más veszi meg nekik nincs benne semmi illegális. tehát nem lehet velük mit kezdeni.
2011. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
jaj ne 16-17 évesen meginni pár sört. borzasztó! tarkólövés
2011. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!