Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e arra valamiféle jogszabá...

Van-e arra valamiféle jogszabály, hogy kinek hallgathatják le a telefonját, figyelhetik a levelezéseit?

Figyelt kérdés

Édesanyámat hivatalból "hallgatják" le. Az otthoni telefonunkat is, a mobilját is.

Miért kell az otthonit lehallgatni, amikor azon én is beszélek, meg apám is? Vajon az én mobilommal mi a helyzet?


2011. febr. 24. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy lehallgatják?

De: lehallgatni nyomozás érdekében ügyészi (bírói?) engedéllyel lehet (tehát előzetes engedély kell hozzá), az pedig telefonszámra szól.

Az nem megy, hogy személyt hallgatunk le, a lehallgató nem tudja, ki fog megszólalni, nem tudja azonosítani, főleg akkor nem, ha nincs is ott, mert sokszor automata a dolog, később hallgatják vissza.

Egyébként miért ne beszélhetnél édesanyád mobilján is, és ott is ezen az alapon kifogásolhatnád?

2011. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Minden közalkalmazottét lehallgathatják, a legújabb törvény szerint. Alá is kellett a beleegyezést írnia,különben elveszti az állását.

Állítólag azért hozták ezt be,hogy megakadályozzák a korrupciót. Ezért a családtagokat is figyelhetik.

Visszatértünk a Kádár-rendszerbe.

2011. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, velünk is ez a helyzet. Nagyon felháborít, hogy - bár én nem vagyok közalkalmazott - mivel még egy háztartásban élünk, ezek szerint én is lehallgatás alá kerülök...
2011. febr. 24. 10:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Na, ez szép! Nem is tudtam! Rendszervisszaváltás volt, és átaludtam, vagy mi?! Basszus!
2011. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ezt hozta a parlamenti, 2/3-os többség, ami egyenlő a történelem folyamán már pontosan behatárolt, meghatározott, önkényuralommal!
2011. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon helyes törvény én nem bánnám ha lehaégatnának mert nincs mitől tartanom.
2011. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én sem azért vagyok felháborodva, mert titkolni valóm van, hanem, hogy hová lett a magánéletem?

Nemhiszem, hogy édesanyámat csak reggel 8tól délután 4ig hallgatják le. Mégis hová lett a szuverén jog, hogy arról és akkor beszélek valakivel, amiről és amikor akarok? Remélem majd jól elszórakozik rajta valaki, hogy milyen új pletykákat oszt meg velem a barátnőm...

2011. febr. 24. 12:36
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos ezt hozta a maffiózó pintér rendőrsége. Felháborító, hogy mit meg nem enged magának, amikor persze a közbiztonságot meg szarik helyre tenni (mikor ez lenne a dolga). Mindenkinek tiltakozni kéne, de nincs itt semmi. Simán átküldték ezt a törvényt. Azért az USA-ban, amikor a hazafias törvényt megszavazta a Bush-kormány, legalább volt ellenállás.
2011. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy milyen törvények vannak, minden hívást rögzítenek.
2011. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!