Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az adós lakásában hagyott...

Az adós lakásában hagyott végrehajtó által lefoglalt ingóságokat az adós értékesítette, lehet e azokra második árverést tartani? S a második sikertelen árverés után a végrehajtó vissza adta az adósnak e ingóságokat Létezik ez?

Figyelt kérdés

Történt hogy a bírósági végrehajtó 2006 májusában lefoglalt az adós lakásában 1000000Ft értékű ingóságokat,az első árverés sikertelenül zárult közben az adós lánya igénypert indított mondván hogy a lefoglalt ingóságok az övé nem az adósé ( aki az anyja) közben folyt az igényper amikor az adós férje a bíróságon bejelentette hogy értékesítette az összes lefoglalt ingóságot, ez 2010 júniusában volt,ekkor a bíró zártörésért büntetőfeljelentéssel élt,Folyt a büntető eljárás közben a végrehajtó 2010.szeptemberében megtartotta a második sikertelen árverést is s mivel nem volt vevő visszaadta az adósnak e ingóságokat. amikor erről a végrehajtó tájékoztatott végrehajtási kifogással éltem mert a sikertelen második árverést követően a végrehajtást kérőt ki kell értesítenie hogy az árverésen kívüli vásárlással kíván e élni, hogy a foglaláskori becsérték egynegyedéért megvásárolhatja a végrehajtást kérő, s ha ezzel nem él csak azt követően oldhatja fel a végrehajtó a lefoglalt ingóságokat s adhatja vissza az adósnak, bár én bizonyíthatóan írásban tájékoztattam a végrehajtót hogy élni kívánok e lehetőséggel.Sajnos a bírósági titkár elutasította a végrehajtási kifogásomat azzal hogy a végrehajtó törvényesen járt el az ügyben.

De ha igényper is meg zártörés is folyt az ügyben akkor hogyan lehetett árverezni? egyszerűen nem értem ezt az ügyet hogy törvényes eljárás volt a végrehajtó eljárása. A bírósági titkárnál személyesen is voltam azt mondja fölösleges az ilyen ügyekben bírósághoz fordulni mert úgysem ítélkeznek a végrehajtók ellen a bíróságok egyik sem még az ítélőtáblák sem. Mos felmerül bennem az hogy ez a független bíróság ?Az igazságszolgáltatás?Sajnos az adós adóssága már nem térül meg a részemre, mert összes vagyonát kimentette korábban munkaviszonyát pedig megszüntette amikor a bérből való letiltást alkalmazták ellene azóta sem munkaviszonya, sem nyugdíja nincs.kérnék az ügyre jogorvoslatokat milyen joggal élhetnék? Melyik hivatalos szervnél ?S egyáltalán van e kilátás hogy az adós tartozásait részemre a mulasztó megtéríthesse?


2011. márc. 2. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Így jártál. Jogodban áll lenyelni a veszteséget.
2011. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A Kamara már vizsgálatot folytat a végrehajtó ellen, s büntető eljárás is folyamatban van, sőt az adós valamint a férje ellen aki a zártörést megvalósította hamis tanúzás miatt is büntető eljárás van folyamatban, amit a bíróság kérésére folyik.


Köszönöm a választ adónak üzenem lám lám a rossz indulata azt bizonyítja hogy Ö is végrehajtó ? Bár lehet hogy Ö tisztességes, bár ki tudja ? Lehet hogy pont az ügy főszereplője lehet!

2011. márc. 3. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!