Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvények: hány év jár egy...

Törvények: hány év jár egy gyilkosságért?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy hány évtől hányig jár. Érdekelnek a törvények,a jogok,de erről semmit nem találok a netten.
2011. márc. 4. 10:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
62%
Nem tudom,de én egy gyilkosnk-aki szánt szándékkal ölt-életfogytig tartó börtönbüntetést adnék.
2011. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

166. § (1) Aki mást megöl, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha az emberölést


a) előre kitervelten,


b) nyereségvágyból vagy


c) más aljas indokból, illetőleg célból,


d) különös kegyetlenséggel,


e) hivatalos személy vagy külföldi hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt, illetőleg emiatt, közfeladatot ellátó személy ellen, e feladatának teljesítése során, továbbá a hivatalos, a külföldi hivatalos vagy a közfeladatot ellátó személy támogatására vagy védelmére kelt személy ellen,


f) több emberen,


g) sok ember életét veszélyeztetve,


h) különös visszaesőként,


i) tizennegyedik életévét be nem töltött személy ellen,


j) védekezésre képtelen személy sérelmére


követik el.


(3) Aki emberölésre irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) Aki az emberölést gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(5) A különös visszaesés szempontjából hasonló jellegű bűncselekmény


a) az erős felindulásban elkövetett emberölés (167. §), a népirtás [155. § (1) bekezdés a) pont];


b) az emberrablás és az elöljáró vagy szolgálati közeg elleni erőszak súlyosabban minősülő esetei [175/A. § (4) bekezdés, 355. § (5) bekezdés a) pont];


c) a terrorcselekmény, a légi jármű, vasúti, vízi, közúti tömegközlekedési vagy tömeges áruszállításra alkalmas jármű hatalomba kerítése és a zendülés súlyosabban minősülő esetei, ha a halált szándékosan okozva követik el [261. § (1) bekezdés, 262. § (2) bekezdés, 352. § (3) bekezdés b) pont].

2011. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sok tényező befolyásolhatja,pl. nem mindegy hogy lelősz valakit,vagy agyonvered és feldarabolod.
2011. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Közben már megírta előttem más. :)
2011. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
..és az öngyilkos merénylők milyen büntetést kapnak?
2011. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És ha önvédelemből megölök mondjuk egy betörőt akkor mi van?
2011. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: az is bűncselekménynek számít, de persze vannak enyhítő körülmények. A lényeg az, hogy a védekezésed mennyire volt arányos a támadással. Ha valóban az életed forgott veszélyben, pl. a betörő egy kést szegezett a torkodnak, mire te megpillantasz egy másik kést a kezed ügyében, és azzal úgy szúrod meg, hogy meghal, akkor - legjobb tudomásom szerint - jogos önvédelem. De ha arról van szó, hogy betörtek hozzád, de fegyvert nem látsz a betörőnél, és te lelövöd, az nem számít jogos önvédelemnek a törvények szerint. Vagy ha az előbbi esetnél, kést szorít a torkodnak, te megsebesíted, és utána még 5-6-szor belelősz, az már nem önvédelem, hanem gyilkosság.

De azért persze amit én mondok, az nem szentírás, nem vagyok jogász.

2011. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A büntethetőséget kizáró okok


22. § A büntethetőséget kizárja:


a) a gyermekkor,


b) a kóros elmeállapot,


c) a kényszer és a fenyegetés,


d) a tévedés,


e)


f) a jogos védelem,


g) a végszükség,


h) a magánindítvány hiánya,


i) a törvényben meghatározott egyéb ok.

2011. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, meg tudod nekem magyarázni, hogy mi az "a magánindítvány hiánya"? A többit értem, de ezt nem tudom értelmezni.
2011. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
23%
Szerintem a törvény nem jó. Igazságtalan.Én csak azokat a gyilkosokat ítélném el, aki élvezetből, megszállottságból öl. De ha az meggyilkolt illető egy patkány, és nem a világra való azokat miért ne selejtezhetnék le? Vannak ilyenek. Csalók pl.
2012. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!